http://vranes.bigforumpro.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM VRANEŠA (PAVINO POLJE I TOMAŠEVO)
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA

Ići dole 
+11
Pedza
milanca
Radisa
ZoranˇSI
stanija
đevovanje
markomadzgalj
sekule
cezarion
CETNIK
Kosta
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyPon 6 Sep 2010 - 1:06


Otiso iz jednog Bjelopoljskog sela u Beograd, ucenik da zavrsi skolovanje. Posto je imao ujaka u Beogradu nastanio se kod njega. Ujak je bio ozenjen sa Beogradjankom. Drugi obicaji, drugi mentalitet, drugi akcent u recniku i znacenja ponekih rijeci ucinili su svoje. Jednoga dana kad se vratio iz skole, a bio je dobro ogladnio obrati se ujni koja je nesto radila po kuci:
-Ujna daj mi malo da prcam (misleci na jelo- daj mi malo da jedem).
Ujna koja je inace bila izazovno obucena istog momenta je otisla u sobu i obukla pantalone jer je ona to "prcam" razumila drugacije. Zove ona muza i zali mu se na sestrica sta joj trazi. On je ukapiro o cemu se radi i kroz veliki smijeh joj je objasnio da mu dadne da jede.
Nazad na vrh Ići dole
Kosta

Kosta


Godina : 55
Mjesto rodjenja/boravka : Moskva
Reputation : 30
Datum upisa : 27.12.2008

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyUto 10 Avg 2010 - 0:03

Poslije rata 1941 mnogo ljudi iz nasih krajeva je bilo takoreci nepismeno. Zato su se organizovali razni stecajevi,kako se to nazivalo, jer da bi se negdje zaposlio potrebna su bila bar cetiri razreda osnovne skole. Seljacki zivot tezak i svi bi htjeli da postanu gospoda.
Tako i iz sela Barica je imalo dosta zeljnih ljudi da se opismene, zaposle negdje u fabriku i odu sa sela.
U Tomasevu sljego covjek iz Barica i posto je sve ostale predmete polozio dosla je na red i matematika.
-Koliko je pet manje tri pita ga ucitelj?
-Ne znam, sad da me ubijes ne znam odgovori Barikan.
Ucitelj da bi mu docarao situaciju poce mu objasnjavati:
-Zamisli da imas pet guka kacamaka, tri pojedes kolike ti ostaju?
-Bogomi kad ima dobar skorup ne moze mi ostat ni jedna odgovori on.
Nazad na vrh Ići dole
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyUto 18 Maj 2010 - 22:57

Ozenio se M. iz susjednog sela, djevojkom koja je vicna seljackim radovima, radovima oko stoke, pa i oko kokosaka. On kao mlad bez obzira sto se ozenio morao je svaki dan da ide u sumu jer je radio kao drvoseca. Njegov kolega Milos je svako jutro svraco pored njegove kuce kad bi krenuli na poso jer mu je bilo usput. Nekoliko jutara, kad bi prolazio cuo je preplaseno kokodakanje kokosaka pa mu je to bilo zacudo sta je. Zapita on jedno jutro M. o cemu se radi?
-A ono moja zena provjerava kokoske koja ima jaje a koja ne. Stavi im prst u dupe pa ako napipa jaje ona je ostavi u kokosar da snese, a koja nema pusti je napolje.
Poslije nekog vremena ponovo nailazi milos u tom trenutku kad se vrsi "kontrola", i na njegovo cudjenje ugleda kako izlijece iz kokosara pijevac ali ne kokodace i ne kukurijece, vec nekako kao da kuka ko-ko -ku-ku -ko.
-Pobogu sta je ovo sa pijom pita Milos?
-Eee i on je kontrolisan kaze M.
-Slusaj ti mene kolega, reci ti ovoj tvojoj zeni da slucajno ona mene nebi kontrolisala. Ja jaja imam.
Nazad na vrh Ići dole
Radisa

Radisa


Mjesto rodjenja/boravka : Lekovina/Beograd
Reputation : 10
Datum upisa : 03.08.2008

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyNed 16 Maj 2010 - 12:32


  • Александар КУМ

    Треба да се жени Цетињанин Шањо. За кума изабрао Милорада, тешког алкохоличара. Велика кита сватова дође у Павино Поље, по младу. Приређен им срдачан дочек. Посиједали они за велику трпезу препуну хране и пића. Домаћин им пожеље добродошлицу. Све крену уобичајенијем редом.
    Кум Милорад за аперитив проба шљиву препеченицу; много му се допаде - те врло брзо, поче празнити чокањ за чокањем. У једном тренутку, „наслони" се на тавулин и захрка.
    И једној и другој страни непријатно због овога инцидента, али уз причу, пјесму, мезу и пиће, заборавише на кума Милорада.
    Почео ручак, дошло вријеме за здравице, кум Милорад и даље хрче. Да би превазишао насталу ситуацију, стари шармер и џентлмен Иџо Станковић, устаде и диже здравицу:
    „Драги пријатељи, не знам да ли ће овај брак успјети?! Лично бих волио да успије јер смо се грдно намучили док смо дошли овамо. Али, једно знам, и у то сам сигуран (па се окрете према куму Милораду који је и даље био у „коми"), да ће куму Милораду бити страшно мило кад чује да се Шањо оженио!"


Nazad na vrh Ići dole
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyUto 27 Apr 2010 - 0:26

sara ::
moze li neko da mi pokaze sliku dje su zivjeli Adilovici u Vergasevicima.i nesto o mom Pradjedu Zeciru.Unaprijed hvala,

izvinjavam se sto ovde pisem,

Ovo je najbolji vic koji je ovdje postavljen. Nema ti moja Saro takvih u Vergasevice niti ce ih kad biti. Ako su mozda nekad i bili svi tragovi su se utrli i unistili da nas nista na to zlo vrijeme ne podsjeca.
Nazad na vrh Ići dole
sara




Reputation : 0
Datum upisa : 25.04.2010

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyNed 25 Apr 2010 - 20:47

moze li neko da mi pokaze sliku dje su zivjeli Adilovici u Vergasevicima.i nesto o mom Pradjedu Zeciru.Unaprijed hvala,

izvinjavam se sto ovde pisem,
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyNed 25 Apr 2010 - 2:04

Evo ljudi da Vam bude lakše:
Sava Joksimović nije travestit i zna da piše 100%.
Sava Joksimović je težak, sujetan i prgav čovek 100%.
Sava me u životu interesuje 0% i stoga ga spominjati više neću 100%.
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptySub 24 Apr 2010 - 11:51

Ako je istina to sto kazes,ako imas pozitivno misljenje kako sam mislila okani se ovoga,ovdje pisemo ili ne pisemo o rodnom kraju,a nikako izmirujemo ili naplacujemo dugove jednom covjeku ili jednom prezimenu,ovim tvojim postupcima smo svi na gubitku bar svi mi kojima vraneska dilina nesto znaci.Izvinjenje ne pokriva nesto sto se svjesno radi.
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptySub 24 Apr 2010 - 11:44

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Icon_arrow


Poslednji izmenio stanija dana Uto 18 Maj 2010 - 15:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptySub 24 Apr 2010 - 11:38

Mržnja je osveta kukavice zbog pretrpljenog straha. <td width="300">Autor: Dzordz Bernard So
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptySub 24 Apr 2010 - 11:12

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Icon_arrow


Poslednji izmenio stanija dana Uto 18 Maj 2010 - 15:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyPet 23 Apr 2010 - 11:32

Zver zvera, ptica pticu - covek coveka jede........Uzivanje je citati sta clanovi ovog foruma pisu,bruka i sramota za Vranesku dolinu ako ih je iznjihala,lijepo je predstavise i okitise blateci jedni druge....dje nestade smisao postojanja? Administratore preimenujte i sajt,ovo vise nije vranes.eu vec koce koga ko svoj svoga.com ili mrznja nas je odrzala pa joj hvala.com. Sramota me sto sam dio ovoga, a tako sam ponosno ucestvovala.Nadam se da ce se administrstor oglasiti ako i on nije digao ruke od svega....Posto se kola slome, mnogi put kazuju....
Nazad na vrh Ići dole
Kosta

Kosta


Godina : 55
Mjesto rodjenja/boravka : Moskva
Reputation : 30
Datum upisa : 27.12.2008

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptySre 21 Apr 2010 - 8:19

Dok sam radio i zivio u Niksicu, jedan moj kolega sa posla me je pozvao na mobu da mu pomognem kositi.Okupimo se mi ujutro rano na Krnovo, bilo je oko dvades kosaca, i pocesmo kosit. Malo zatim donijese domacice dorucak i svi sjedosmo da doruckujemo. u tom casu mimo prolazi jedna srednjovecna zena, koja je bila pogluva i nazva dobro jutro i srecan rad.
-Dobro jutro Roso jesi li se naspavala? -upita je Ilija, koji je dobro poznavo.- Aj 'vamo da se malo jebemo!
-E ne mogu vala, maloprije sam odgovori Rosa, misleci da joj je reko aj da jedemo.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyNed 18 Apr 2010 - 23:17

stanija ::
veselica ::
Ppricaju amerikanac, francuz i crnogorac ko ima bolju jeku.
amerikanac: kad se popnes na Kip slobode i viknes: zivjela sloboda! - tri dana odjekuje sloboda...sloboda...sloboda...
francuz: nije to nista. kad se popnes na Ajfelov toranj i viknes: zivjela ljubav! - sedam dana odjekuje: ljubav...ljubav...ljubav...
coce: sve je to nista: kad se popnes na Lovcen i viknes: zivio rad! - mjesec dana odjekuje: jebo te caca!

Pirate, pa ti si:
- direktor nepostojeceg rudnika
- inverstitor i graditelj asfalta do puta
- projektant vec projektovanog
- dokazano nedokazan
- okicen tudjim perjem
- transvestit
- nepismen (prethodni tvoj tekst je ruglo srpskog pravopisa, prepun gramatickih gresaka)!


Ti zaista, definitvno imas nekih problema..... moras ih se resiti pod hitno, a tekst je kao sto se da i videti samo "copy" i "paste".....





Obracam se administratoru za ovoliku dozu prostakluka, vredjanja ..... moji podaci su u registraciji.... IP adresa, i jasno moze da vidi odakle je ko, da su u pitanju dve osobe. Ako nekima ovaj forum sluzi za to da bi ostale clanove ponizavao nazivajuci ih raznim imenima... najbolje je otici sa foruma. Uclanimo se ovde, i sta vidimo i slusamo????



Poslednji put izmenio veselica dana Sre 21 Apr 2010 - 9:22, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyNed 18 Apr 2010 - 23:11

Idea


Poslednji put izmenio Stanija dana Ned 19 Feb 2012 - 15:25, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyNed 18 Apr 2010 - 22:45

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 1zbcj2b


Poslednji izmenio veselica dana Ned 18 Apr 2010 - 23:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyNed 18 Apr 2010 - 22:34

stanija ::
Драги Вранешани имамо случај на форуму!
Сава Јоксимовић је и Сава и Веселица у исто време.
Сви знамо како се зову они који су мушко, а представљају се као женско.
Међутим најбоља дефиниција је садржана у следећој анегдоти:

Син: Мама, шта је то трансвестит?
Мама : Немам појма, иди код тате па је питај!

. ...otkad je ovo anegdota????????
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyNed 18 Apr 2010 - 13:25

Син: Мама, шта је то трансвестит?
Мама : Немам појма, иди код тате па је питај!


Poslednji izmenio stanija dana Uto 18 Maj 2010 - 15:23, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
milanca




Reputation : 1
Datum upisa : 10.06.2009

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyČet 8 Apr 2010 - 23:13

Doveli jednu mladu u selo pa za veceru spremili kisjeli kupus i meso. Kad su sjeli da veceraju mlada rece djeveru:
- Jedi ti, djevere, kupus a ja mogu i meso.
Nazad na vrh Ići dole
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyČet 1 Apr 2010 - 1:56

Neko od malena, neko kad malo odrste, neko kad se zamomci a ima ljudi da svoj nadimak nose dok su zivi.
Tako jednoga nasega brata prozvase AMERIKANAC. Amer je jedan veoma posten covjek ali i duhovit.
Umrla Amerikancu baba. Posto je proslo dvoranje, dodje i dan sahrane. Kad su sahranili babu Amer je ostao na groblju, da eto malo uzdigne zemlju oko groba. Posto je sve to zavrsio kako su mu od kuce rekli, krenu Amer kuci. Kad je iziso iz groblja, stavi lopatu preko ramena, i od duse, iz sveg glasa on zapjeva.
Srete ga jedan rodjak pa ga ljutito pita:
-Jesi li ti lud sto pjevas, znas da ti je umrla baba? Znas li da smo je tek sahranili???
-Ma ne pjevam ja sto je umrla baba, nego sto mi se djedo ozenijo, odgovori Amer
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptySre 31 Mar 2010 - 0:08

stanija ::


Ko je shvatio, shvatio.
Ko nije, nije.


Posle dorucka ce ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptyNed 28 Mar 2010 - 13:20

Pedza ::
Objasni mi Gidru !sta radi ?

Ko je shvatio, shvatio.
Ko nije, nije.
Nazad na vrh Ići dole
Pedza




Mjesto rodjenja/boravka : Njemacka
Reputation : 1
Datum upisa : 09.10.2008

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptySub 27 Mar 2010 - 22:59

Objasni mi Gidru !sta radi ?
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptySub 27 Mar 2010 - 17:42

Pedza ::
Stanija imam osijecaj da mnogo ........
i osijecaji ti nisu jaca strana

Pedža... Peđa... ili sta vec - osećaje nemam.
Radi li Gidra sa tobom u Nemačkoj?
Nazad na vrh Ići dole
Pedza




Mjesto rodjenja/boravka : Njemacka
Reputation : 1
Datum upisa : 09.10.2008

ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 EmptySub 27 Mar 2010 - 16:42

Stanija imam osijecaj da mnogo ........
i osijecaji ti nisu jaca strana
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA   ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ANEGDOTE IZ NAŠIH KRAJEVA
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Legende iz nasih krajeva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
http://vranes.bigforumpro.com :: Vraneš (Pavino Polje i Tomaševo)-
Skoči na: