http://vranes.bigforumpro.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM VRANEŠA (PAVINO POLJE I TOMAŠEVO)
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 STOZER NAJLJEPSI KRAJ

Ići dole 
+27
krstarica
velibor
NANA
Kosta
Raso
Vladan
Labud Lekovic
Pavle F.
đevovanje
Milan Joksimovic
Darko Vuković
stanija
grancarevac
Radojica
CETNIK
milanca
SUNSET
Mladen
nadja
joksim
Slobo
mirko
ZoranˇSI
Administrator
cezarion
Radisa
STOZER
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
MIGO

MIGO


Godina : 62
Mjesto rodjenja/boravka : Stožer
Reputation : 11
Datum upisa : 20.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyUto 26 Okt 2010 - 20:18

II
U bjelopoljskom kraju 1904. godine radile su dvije srpske i tri crnogorske skole, od kojih su dvije turske vlasi zatvorile a ostala je samo skola u Proscenju. Jedna od zatvorenih skola 1904. godine bila je skola na Goricama, pa je ucitelj Neso Joksimovic otvorio skolu na Stozeru, koja je nekoliko godina radila kao privatna. Zna se da je 1908 i 1909 godine izdrzavala Crnogorska vlada, jer je 24.01.1909. godine ucitelj Neso Joksimovic obavijestio crnogorskok pogranicnog komesara na Zabljaku da je u skoli na STOZERU odrzana proslava svecanije no ikada, i da je iya razure vaskrsla skola /misli se na razuru za vrijeme Semsi-Pasine godine 1906/
PREDLOGOM u januarau 1913. godine koi je podnijela komisija za organizaciju kapetanija i opstina u bjelopoljskoj oblasti visestruko je znacajan i interesantan. Navedena su sela sa brojem srpskih i muslimanskih /u dokumentu turskih/ domacinstava, brojem odbjeglih i drugih.

BJELOPOLJSKA KAPETANIJA

1. Rasovska opstina ......................sjediste Rasovo
2. Koritska opstina.........................sjediste Korita
3. Zatonska opstina .......................sjediste Zaton
4. Savinopoljska opstina..................sjediste Savino Polje
5. Lozanska opstina ........................sjediste Lozna

BRODAREVSKA KAPETANIJA


1. Brodarevska opstina...................sjediste Brodarevo
2. Kanjska opstina..........................sjediste Kanje
3. Barska opstina ...........................sjediste Bare
4. PAVINOPOLJSKA opstina...............sjediste Pavino Polje

SAHOVICKA KAPETANIJA

1. Sahovicka opsatina.....................sjediste Sahovici
2. STOZERSKA OPSTINA ................sjediste STOZER
3. Mojkovacka opstina.....................sjediste Mojkovac
4. Ravno recka opstina....................sediste Ravana Rijeka
5. Nedakuska opstina .....................sediste Nedakusi


S T O Z E R S K A O P S T I N A

Ime sela .........................Broj domacinstava
......................................Srpskih ......... Muslimanskih ...... Svega .........Odbjeglih
1. STOZER .........................61.................. 11.......................72..................-
2. Barice ............................81 ................. - ...................... 81 ..................-
3. Pisana Jela i
Grubanova Gora ..............49 ..................-........................49................... -
4. Bliskovo ..........................31..................35......................66 ...................2
5. Gorice...............................22 ..................17 .....................39....................-
6. Kovren............................. 23.................. 81.....................104....................-
7. Sokolac .............................1....................15.......................16 .................. -

Za predsjednika predlozen Sava DJogovic, za sekretara Milos Dulovic, za odbornike Jakov Mrdak, Rade Sestovic i Mile Muminovic a za njihove zamjenikeJakov Sekulic, Janko Covic i Alija Bahor.





Nazad na vrh Ići dole
MIGO

MIGO


Godina : 62
Mjesto rodjenja/boravka : Stožer
Reputation : 11
Datum upisa : 20.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyPon 25 Okt 2010 - 23:28

I
Dolazak knjaza danila na vlast u Crnoj Gori oznacen je pocetak niza borbi i ustanaka u Hercegovini, na podrucju Vasojevica, Potarja i drugdje na crnogorsko turskoj granici. Bjelopoljski kraj je bio u to vrijeme zabiti kutak evropske Turske. bez puteva i saobracajnica, do 1865 god. i administrativno razjedinjen. Sta vise 1870 godine Bijelo Polje nije imalo zgrade za smjestaj zita i drugih stvari za vojnicke potrebe.
Osnovna privredna grana stanovnistva bilo je stocarstvo i zemljoradnja. Proiyvodnja zita nije mogla podmiriti ni domace potrebe. Seosko domacinstvo bilo je optereceno sa mnogo dazbina, zito nije smelo da se vrse dok DESECARI ne izvrse pregled i ne odrede koliko treba dati na ime desetine.
Narednih godina bezakonja su ucestala.1874 godina bila je nerodna zbog suse. Zbog teskog polozaja pojedinci a nekada i citave porodice su bjezalu u Srbiju, neke Crnu Goru
Opste vrenje koje se sedamdesetih godina zapaza uticalo je na budjenje nacionalne svijesti u bjelopoljskom kraju. Proscenska grupa sela, STOZER, Barice, Brzava, Femica krs i druga bila su pod uticajem crnogorske propagande. Ustanak u bjelopoljskom kraju otpoceo je 1875 godine u Proscenju. U medjuvremenu ustanak je zahvatio sela STOZER, Barice i okolna sela pljevaljskog kraja. Od ustanika iy STOZERA, Barica i Proscenja formirana je ceta od 80 boraca. Ova i ranije formirana sada sastava 150 boraca, otpocele su napade na muslimanska sela i katune. Pocetkom 1876 godine zivot se koliko toliko normalizovao pa su turci otvorili postanske filijale u Bijelom Polju, Beranama, Plevljima i Kolasinu.
29. aprila 1877 godine Crna Gora je ponovo stupila u rat. Posle ponovnog uspostavljanja ratnog stanja doslo je do vece koncentracije turske vojske u Bijelom Polju.
U medjuvremenu pored upada manjih cetica u zatarje doslo je do vecih sukoba U Vranesu i na STOZERU /5.6.1877/ izvelo je jedno kombinovano odelenje iy sastava Poljsko-Kolasinskog i Jezersko-Saranskog bataljona. Dio odeljenja napao je na donjo-STOZERSKE katune dje poginuo istaknuti prvak iy Vranesa Asan beg /iygleda Musovic/ dok je druga grupa unistila turske karaule u kojima je bilo nesto vojske sa jednim juzbasom. Odatle je zaplenjeno oko 3000 grla sitne stoke i 1000 grla krupne stoke.
Ponovni napad na STOZER izveden je mjesec dana kasnije 10.07.1877. godine kada su ih pri povratku presjekavsi im ostupnicu napali Fejzo Kaljic i hodza Gusmir iz Bijelog Polja i nanijeli im velike gubitke


Poslednji put izmenio MIGO dana Uto 26 Okt 2010 - 20:29, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
MIGO

MIGO


Godina : 62
Mjesto rodjenja/boravka : Stožer
Reputation : 11
Datum upisa : 20.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyPon 25 Okt 2010 - 22:09

Pozdrav za Vladana
Najbolje vrijeme da se to uradi ja mislim da je tek od maja mjeseca i iskreno se nadam da cemo to odraditi. Super je da postoji to zapisano. Moj broj
381644793102
Mada cemo biti u kontaktu i dogovaracemo se da to odradimo
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Reputation : 0
Datum upisa : 04.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Stozer   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyPon 25 Okt 2010 - 21:03

Pozdrav eto nadam se evo i javno cu ostaviti moj mail i telefon +382/68-427-070 i mail jelicvlado@gmail.com sad je malo nezgodno poci do stozera ne jos uvijek ali snijeg i nezgodno vrijeme,ali volio bih i imati snimke iz zimskog perioda.Slazice te se da bi bilo najbolje to napraviti u ljetnjem periodu kad moze mnogo toga da se uradi.Eto milo mi je da vi bas poznajete istoriju Stozera ja znam dosta toga ali nije to to sto bi ispratilo neku dobru pricu.Eto kad se prikupi materijala mogao bih i tada napraviti jedan dobar sajt da ostane svima nama na jedno lijepo sjecanje.Ali mnogo mi je zao sto bas ljudi koji gore zive pojedini nikad nece biti u prilici da vide sve to ali eto koliko budem ja mogao makar i kroz taj film koji mislim napraviti nadam se uz vasu pomoc i jos ko bi htio da se ukljuci koliko toliko uradimo nesto sto ce mo se sjecati i imati tu malu uspomenu.Pozdrav svima ocekujem da se jos poneko javi.
Nazad na vrh Ići dole
MIGO

MIGO


Godina : 62
Mjesto rodjenja/boravka : Stožer
Reputation : 11
Datum upisa : 20.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptySub 23 Okt 2010 - 18:39

Vladane to ti je superr ideja . Ja sam otisao iy stozera prije tridesetak godina. Ali sam do prije par godina svakog ljeta i zime bio gore po par dana. Ja se nadam da cemo se i upoznati i zsajedno odraditi taj posao. Posto prilicno poznajem Stozer i njegovu istoriju zadnjih priblizno 100 godina. Bavio sam se istrazivanjem mog plemena. A stozer sa svoim prirodnim ljepotama i dobrim ljudima to zasluzuje
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Reputation : 0
Datum upisa : 04.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Stozer   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptySub 23 Okt 2010 - 0:33

A tu si u pravu prijatelju ja dolazim mozda nekih dva ili tri puta godisnje,ostanem po dan ili dva nekad i samo noc,i mogu reci da kad se krene od Ponikvica prema Stozeru rijetko da mozes sresti bilo koga a da nepricam o omladini ili makar osobama srednjih godina,tek kad dodjes u Stozer i vidis neke ljude onda shvatis koliko je vremena proslo i i koliko je malo mladih ljudi ostalo.SJecam se ranijeg perioda mnogo tuzno ljetni period ko u nekom gradu koliko ljudi bude na livadama znate i sami.Ja se eto bavim televizijskim poslom i radim u jednoj televiziji i htio sam i ranije da napravim jedan sajt o Stozeru i da napravim jedan video materijal
da snimim Stozer kao i propratnu pricu sa nekim od ljudi koji dobro poznaje prilike unazad najmanje 30-50 godina,jer to smatram periodom koji bi se svi sjetili a na kraju bi moglo i doci neka mnogo dalja istorija i to bih podelio svakoj kuci.Nadam se bar malo da skoro svaka kuca ima tv i uz to neki player ili makar neko u selo gdje bi to svi imali priliku pogledati.Ovim mislim snimiti svaki dio (koliko je moguce) sela i sam dolazak u selo stim sto bi mi neko pomogao oko svega ovoga
ako bi htjeli.Mislim i svaku kucu i domacina sa porodicom i neka kraca prica sa svakim.Ja bih volio da neko podrzi ovo pa makar i za 6 mjeseci ili u nekom periodu i ostavarimo ovo ja bih sve odradio produkcijski da bi dosli do neke dobre price o selu Stozer.Veliki pozdrav od mene
Nazad na vrh Ići dole
MIGO

MIGO


Godina : 62
Mjesto rodjenja/boravka : Stožer
Reputation : 11
Datum upisa : 20.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyČet 21 Okt 2010 - 0:07




Poslednji izmenio MIGO dana Sre 27 Okt 2010 - 20:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
MIGO

MIGO


Godina : 62
Mjesto rodjenja/boravka : Stožer
Reputation : 11
Datum upisa : 20.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptySre 20 Okt 2010 - 23:27




Poslednji izmenio MIGO dana Sre 27 Okt 2010 - 20:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
MIGO

MIGO


Godina : 62
Mjesto rodjenja/boravka : Stožer
Reputation : 11
Datum upisa : 20.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptySre 20 Okt 2010 - 22:54

Pozdrav svim Stozeranima i svima onim koji poticu iz Stozera ili ih bilo sta veze za Stozer
Nazad na vrh Ići dole
Slobo

Slobo


Mjesto rodjenja/boravka : Pavino Polje -Mahala
Reputation : 0
Datum upisa : 11.03.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyPon 18 Okt 2010 - 22:36

STOZER ::
Vladane Vi ste u pravu ja zaista ne znam da je u stozeru bilo radovica,bar po pricama nasih starih,ne znam ko je to pisao mozda sam cak i ja al se ne sjecam,vjerovatno su se pomenuli Radovici u Colanicama koje su nadomak stozera,a ja da znam drugih nije bilo.Dragp mi je Vladane da ste makar i kroz ova slova nastavili duh svojih pradjedova cestitih i postenih gorstaka iz Strozera.Ukoliko imas jos slika postavi ih slike kuca Covica i sve sto imas.Hvala ti.


Drago mi je da je ova tema jako posećena jer i ja sam rođen u Stožeru-tačnije u Klještini,imanje koje se nalazi desno od vode Čekiljače. U Stožeru rođen i u toku ljeta katunio sve do 1987 god.tako da dosta znam o svom rodnom kraju. Poz. za sve Stožerane.
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyUto 12 Okt 2010 - 0:49

Vladane Vi ste u pravu ja zaista ne znam da je u stozeru bilo radovica,bar po pricama nasih starih,ne znam ko je to pisao mozda sam cak i ja al se ne sjecam,vjerovatno su se pomenuli Radovici u Colanicama koje su nadomak stozera,a ja da znam drugih nije bilo.Dragp mi je Vladane da ste makar i kroz ova slova nastavili duh svojih pradjedova cestitih i postenih gorstaka iz Strozera.Ukoliko imas jos slika postavi ih slike kuca Covica i sve sto imas.Hvala ti.
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Reputation : 0
Datum upisa : 04.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Stozer   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyPon 11 Okt 2010 - 19:30

Ma ok sve je uredu ali sam citao skoro sve od pocetka svako slovo posveceno stozeru i jedno veliko prezime koje se spominje Radovici,e sad uz duzno postovanje prema njima ali ja iz ranijih prica starijih ljudi mojih djeda i babe kao i drugih da ih ne nabrajam,ja nikad nisam cuo da je to prezime ikad naseljavalo selo Stozer,ako sam nesto ja propustio iz ranijih besjeda starih ljudi molio bih te da mi objasnis o kojim Radovicima je rijec,a sad i u ovom trenutku dok pisem zovem rodjaka koji je odrastao u Stozeru on mi nije znao reci.
Veliki pozdrav za sve


STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Sliak1


STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Slika2q
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyPon 11 Okt 2010 - 10:58

Potpuno si upravu, ia sam zavrsila skolu u Stozeru.Al mozda je dobro po nesto izostaviti odnosno sve ne napisati tako se ukljucuju ljudi sa novim informacijama i podatcima da sam ja napisala bilo sta o porodici Jelic a sto je istina ti se vjerovatno ne bi ukljucio i pokazao nam ovako predivne slike i to da Jelici u Stozeru nijesu zaboraljeni.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Reputation : 0
Datum upisa : 04.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Vladan   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyNed 10 Okt 2010 - 0:49

Pa dobro hvla na javljanju ali nije bas od Vukadinovica vode nego skoro od Sekulica jame pa skoro do kuce Ivana Vojinovica a to sto je zaboravljeno prezime Jelica naravno da mi nije krivo nemoze covjek da se sjeti svega,ali mislim da je vecina od vas koji pisu ili neko vas ucio u skoli koja nosi prezime Jelic ali ne samo u Stozeru vec do Bijelog Polja postoji znamenje koje krasi ovo prezime.
Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptySub 9 Okt 2010 - 1:09

Vladane potpuno ste u pravu Niko se nije sjetio prezimena Jeleic,i potomaka cuvene porodice Ristana Jelica.Nijesu pomenuti ali nijesu ni zaboravljeni.U stozeru u neposrednoj blizini Vukadinovica vode prostire se imanje porodice Jelic.
Dvije kuce u Stozeru nose to prezime.Istina je da se one povremeno otvaraju ali svakako u stozeru ima i Jelica.Veliki pozdrav ponosnom stoyeraninu.
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Reputation : 0
Datum upisa : 04.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyUto 5 Okt 2010 - 0:22

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 S8002490

Slika kuće Jelić

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 S8002446

Dio Gornjeg I Dio Doljnjeg Stožera

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 S8002551

Voda na Vranovine
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Reputation : 0
Datum upisa : 04.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyUto 5 Okt 2010 - 0:01

Dobroje da neko zna za Jelice, Very Happy ,salim se naravno,nego slike sutra postavljam... A ti si,prezime ako moze?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyPon 4 Okt 2010 - 23:03

Vladan ::
Pozdrav svima,evo da se ukljucim u vas razgovor ako moze? Vidim da ste upoznati dobro sa selom Stozerom, i njegovim mestanima ali ako smem da primetim medju svim prezimenima nema jednog cuvenog prezimena JELIĆ, ili mozda niste bas tako dobro upozati .Inace ja sam iz Stozera rodom iz plemena Jelic tako da sam se zato osetio malo ... Nego nije sad toliko vazno ispravicete vi to vec vremenom,ili taj gospodin Vojinovic Vlade (uz duzno postovanje) sto vam je pricao o mestanima. Ako ste zainteresovani mogu vam postaviti prelepe slike iz avgusta i juna ove godine.......Pozdrav od Jelića Very Happy Very Happy Very Happy


ZNAM I POZNAJEM MNOGOOOO JELICA!

Pozdravljam te Vladane!


ps.


POSTAVLJAJ SLIKE MOLIM TE!
H V A L A
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Reputation : 0
Datum upisa : 04.10.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Jelić   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyPon 4 Okt 2010 - 16:05

Pozdrav svima,evo da se ukljucim u vas razgovor ako moze? Vidim da ste upoznati dobro sa selom Stozerom, i njegovim mestanima ali ako smem da primetim medju svim prezimenima nema jednog cuvenog prezimena JELIĆ, ili mozda niste bas tako dobro upozati .Inace ja sam iz Stozera rodom iz plemena Jelic tako da sam se zato osetio malo ... Nego nije sad toliko vazno ispravicete vi to vec vremenom,ili taj gospodin Vojinovic Vlade (uz duzno postovanje) sto vam je pricao o mestanima. Ako ste zainteresovani mogu vam postaviti prelepe slike iz avgusta i juna ove godine.......Pozdrav od Jelića Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyPet 17 Sep 2010 - 0:28

STOZER ::
...pa vidim lazne i bivse ljude,kameleone i fariseje...Sto bi rekao Bora.... STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Icon_farao Najvaznija stvar je sto se dobrota osjeca dusom,a ljepota vidi okom,za one koji nemaju ni jedno ni drugo ja samo mogu reci da se pomole,mozda i progledaju nekada...


POZDRAVLJAM TE ZA SVAKU NAPISANU REC, JA SAMO VOLIM SVOJ ZAVICAJ KAO I TI.... I NISTA DRUGO! ALI, "ALI" ZNACI MNOGO dalje ces naci u porukama na tvom nalogu.
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptySre 15 Sep 2010 - 20:27

STOZER ::
...pa vidim lazne i bivse ljude,kameleone i fariseje...Sto bi rekao Bora.... STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Icon_farao Najvaznija stvar je sto se dobrota osjeca dusom,a ljepota vidi okom,za one koji nemaju ni jedno ni drugo ja samo mogu reci da se pomole,mozda i progledaju nekada...

...oni koji gledaju tvoje oci, videce koliko si lijepe duse... pozdrav STOZER
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyUto 14 Sep 2010 - 10:11

...pa vidim lazne i bivse ljude,kameleone i fariseje...Sto bi rekao Bora.... STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Icon_farao Najvaznija stvar je sto se dobrota osjeca dusom,a ljepota vidi okom,za one koji nemaju ni jedno ni drugo ja samo mogu reci da se pomole,mozda i progledaju nekada...
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptyPon 13 Sep 2010 - 19:46

Stozer - najnajljepsi kraj!

Ljudi samovoljno napustaju zemaljske rajeve i gube nezavisnost, radi odlaska u carstvo betona i asfalta, gde postaju zavisni od svakog i svacega, prihvataju cak i tudja drzavljanstva (pa i Srbije) radi "lagodnog zivota" koji obezbedjuje novac - papirnata i lako nastampljiva stvar, koja covekov decenijski rad moze da obezvredi za dan?

To mora da je greska u magacinima mozgova ljudskih ? Mozes misliti, imas auto, dezodorans, ulje u kosi i po ceo dan vozis se od kafica do kafica da potrosis parice koje si kod "gazde" zaradio? Ideal mladih?

Kaze neko kriza nevalja, valja i te kako i samo da potraje sto duze. Mnogi, koji budu imali casti i hrabrosti da priznaju - propadosmo u gradovima, vracace se u napustene rajeve i prionuti da rade za sebe, a da ne razmisljaju samo kako da uteknu u grad, jer grad nece pruzati mogucnost novog zaposlenja i jalovog tracenja zivota kao administrativno piskaralo, birokrata, kurira ili sta ti vec.

"Blesavi" beze iz gradova u sela i nije ih stid, a "pametni" , potonuli u malogradjanstini, zaboravili da su kao deca prutom zivotinje gonili po brdima i ni za zivu glavu nebi to ponovo radili! Oce bogami, nema druge...

Stozer - najnajljepsi kraj!








Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptySub 11 Sep 2010 - 10:08

Labud Lekovic ::
I ja sam ove godine posjetio svoje rodno mjesto. Bilo je prelijepo ponovo uzivati u carima i ljepotama ovog sela. Opet sam se osetio mladim i sjetio svog djetinstva. Laughing

Lijepo receno i zaista je tako! 
Nazad na vrh Ići dole
Labud Lekovic




Reputation : 0
Datum upisa : 11.09.2010

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 EmptySub 11 Sep 2010 - 1:33

I ja sam ove godine posjetio svoje rodno mjesto. Bilo je prelijepo ponovo uzivati u carima i ljepotama ovog sela. Opet sam se osetio mladim i sjetio svog djetinstva. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 14 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
STOZER NAJLJEPSI KRAJ
Nazad na vrh 
Strana 14 od 21Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
http://vranes.bigforumpro.com :: Vraneš (Pavino Polje i Tomaševo)-
Skoči na: