http://vranes.bigforumpro.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM VRANEŠA (PAVINO POLJE I TOMAŠEVO)
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu

Ići dole 
+6
ZoranˇSI
mirko
veselindrljevic
Raso
cezarion
sekule
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
sekule




Godina : 50
Reputation : 6
Datum upisa : 13.10.2008

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu - Page 3 EmptyNed 19 Okt 2008 - 18:42

Poštovani, baš naprotiv, toliko ima pećina, jama i ostalog koje nažalost nisu nigdje obilježene. Recimo i u Vergaševićima ima jedna ogromna pećina, na izvoru Ćehotine nekoliko a u kanjonu Stožernice takodje nekoliko samo nažalost ništa od toga nije označeno čak ni na vojnim kartama. Recimo ta Žuta pećina ovo mi je prvi put da čujem za nju, ako bi ste mi nešto bliže kazali mnogo biste mi pomogli u njenom lociranju.
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu - Page 3 EmptySub 18 Okt 2008 - 14:00

sekule ::
Planirao sam da u što skorijoj budućnosti posjetim, popišem i ovdje postavim koordinate za sve pećine na području Vraneša. Osim ovoga htio sam da svaki vrh takodje obidjem, trasiram najbolji put za njih i takodje popišem koordinate i visinu svaki, i zbog toga mi je potrebna pomoć vezana za njihovo nalaženje.
Mislio sam da vidim u što skorijoj budućnosti pokrenem ino turizam u tom području, pa me sve legende, mitovi i ostale priče vrlo interesuju. Recimo jedna od interesantnih je i Markov kamen (navodno dobio ime po Marku Kraljeviću)... navodna crkva na Krstačama...
Usput ja sam iz Pavinog Polja.

Odlicna ideja.
Ako ste iz P.Polja, onda vam nije potrebna posebna pomoc da pecine nadjete i obidjete.
Mislim da jedino Novakovica pecina moze turisticki biti atraktivna.
Mozda i Zuta pecina, ali za sada se pouzdano ne zna kako izgleda njena unutrasnjost, kolika je itd. U nju nije jos niko zavirio jer se nalazi visoko, na litici, iako se prica da je prije stotinak godina jedan radoznali mjestanin uspio da se popenje, pricao je da je pecina ogromna, da je vidio vodu, jezero i svasta jos...
Obje su nedaleko od Vranstice...
Nazad na vrh Ići dole
sekule




Godina : 50
Reputation : 6
Datum upisa : 13.10.2008

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu - Page 3 EmptyPon 13 Okt 2008 - 16:41

Planirao sam da u što skorijoj budućnosti posjetim, popišem i ovdje postavim koordinate za sve pećine na području Vraneša. Osim ovoga htio sam da svaki vrh takodje obidjem, trasiram najbolji put za njih i takodje popišem koordinate i visinu svaki, i zbog toga mi je potrebna pomoć vezana za njihovo nalaženje.
Mislio sam da vidim u što skorijoj budućnosti pokrenem ino turizam u tom području, pa me sve legende, mitovi i ostale priče vrlo interesuju. Recimo jedna od interesantnih je i Markov kamen (navodno dobio ime po Marku Kraljeviću)... navodna crkva na Krstačama...
Usput ja sam iz Pavinog Polja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
http://vranes.bigforumpro.com :: Vraneš (Pavino Polje i Tomaševo)-
Skoči na: