http://vranes.bigforumpro.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM VRANEŠA (PAVINO POLJE I TOMAŠEVO)
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu

Ići dole 
+6
ZoranˇSI
mirko
veselindrljevic
Raso
cezarion
sekule
10 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyNed 19 Feb 2012 - 21:39

Đovdanica!. Ima li ko fotografiju ili kakvu priču o njoj?
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 21:53

markomadzgalj ::
Stanija ::
markomadzgalj ::
a KORITA, ODZINA VODA, PRIJEGANOVAC, BUSINE JELI VAM TO POZNATO.
Марко не сећам се Пријегановца. Која је то локација?

prijeganovac dijeli grancarevo i mioce odnosno dobro brdo sa prijeganovca se vidi skoro cjelo gornje grancarevo sa jedne strane a mioce dobrinje i kanje sa druge strane normalno djelovi

Сад знам. Хвала Марко.
Nazad na vrh Ići dole
markomadzgalj

markomadzgalj


Godina : 65
Reputation : 7
Datum upisa : 24.12.2009

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 21:50

Stanija ::
markomadzgalj ::
a KORITA, ODZINA VODA, PRIJEGANOVAC, BUSINE JELI VAM TO POZNATO.
Марко не сећам се Пријегановца. Која је то локација?

prijeganovac dijeli grancarevo i mioce odnosno dobro brdo sa prijeganovca se vidi skoro cjelo gornje grancarevo sa jedne strane a mioce dobrinje i kanje sa druge strane normalno djelovi
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 21:47

markomadzgalj ::
Stanija ::
Корита и оџина вода су у Кичави, јели тако Марко?]

pripadaju grancarevu nalaze se izmedju Markova kamena i Prijeganovca


silent
Nazad na vrh Ići dole
markomadzgalj

markomadzgalj


Godina : 65
Reputation : 7
Datum upisa : 24.12.2009

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 21:37

[quote="Stanija"]Корита и оџина вода су у Кичави, јели тако Марко?]

pripadaju grancarevu nalaze se izmedju Markova kamena i Prijeganovca

Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 21:25

Корита и оџина вода су у Кичави, јели тако Марко?
Nazad na vrh Ići dole
MIGO

MIGO


Godina : 62
Mjesto rodjenja/boravka : Stožer
Reputation : 11
Datum upisa : 20.10.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 21:13

markomadzgalj ::
a KORITA, ODZINA VODA, PRIJEGANOVAC, BUSINE JELI VAM TO POZNATO.
ПРИЈЕГАНОВАЦ знам тачно ђе се налази, та оџина вода ми је несто позната. Пријегановац припада Гранчареву. А Гранчарево поготово Горње познајем доста добро
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 21:05

markomadzgalj ::
a KORITA, ODZINA VODA, PRIJEGANOVAC, BUSINE JELI VAM TO POZNATO.
Марко не сећам се Пријегановца. Која је то локација?
Nazad na vrh Ići dole
markomadzgalj

markomadzgalj


Godina : 65
Reputation : 7
Datum upisa : 24.12.2009

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 20:36

a KORITA, ODZINA VODA, PRIJEGANOVAC, BUSINE JELI VAM TO POZNATO.
Nazad na vrh Ići dole
MIGO

MIGO


Godina : 62
Mjesto rodjenja/boravka : Stožer
Reputation : 11
Datum upisa : 20.10.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 20:30

У моје вријеме док се чујала пјесма чобаница било је милина бити и чобанин
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 20:24

MIGO ::
Св. Троице Вашир на Мрамору
Па фудбал на Мрамору
Па бацање камена са рамена
Па чуванје оваца по Лиси и на Мрамору
Све то било некада давно

Нешто ми ово чување оваца није ишло од руке ... Wink
Nazad na vrh Ići dole
MIGO

MIGO


Godina : 62
Mjesto rodjenja/boravka : Stožer
Reputation : 11
Datum upisa : 20.10.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 20:20

Св. Троице Вашир на Мрамору
Па фудбал на Мрамору
Па бацање камена са рамена
Па чуванје оваца по Лиси и на Мрамору
Све то било некада давно
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 19:43

MIGO ::
Stanija ::
sekule ::
Planirao sam da u što skorijoj budućnosti posjetim, popišem i ovdje postavim koordinate za sve pećine na području Vraneša. Osim ovoga htio sam da svaki vrh takodje obidjem, trasiram najbolji put za njih i takodje popišem koordinate i visinu svaki, i zbog toga mi je potrebna pomoć vezana za njihovo nalaženje.
Mislio sam da vidim u što skorijoj budućnosti pokrenem ino turizam u tom području, pa me sve legende, mitovi i ostale priče vrlo interesuju. Recimo jedna od interesantnih je i Markov kamen (navodno dobio ime po Marku Kraljeviću)... navodna crkva na Krstačama...
Usput ja sam iz Pavinog Polja.

Марков Камен, најврши врх Лисе ( приближно 1.504 метра н.в.) мене асоцира на боровнице...
Не само тебе да асоцира на боровнице већ и мене. Мрамор Превија и Марков камен. Давно је то било.
Па још и Љетишта... Давно, богами давно...
Nazad na vrh Ići dole
MIGO

MIGO


Godina : 62
Mjesto rodjenja/boravka : Stožer
Reputation : 11
Datum upisa : 20.10.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 19:41

Stanija ::
sekule ::
Planirao sam da u što skorijoj budućnosti posjetim, popišem i ovdje postavim koordinate za sve pećine na području Vraneša. Osim ovoga htio sam da svaki vrh takodje obidjem, trasiram najbolji put za njih i takodje popišem koordinate i visinu svaki, i zbog toga mi je potrebna pomoć vezana za njihovo nalaženje.
Mislio sam da vidim u što skorijoj budućnosti pokrenem ino turizam u tom području, pa me sve legende, mitovi i ostale priče vrlo interesuju. Recimo jedna od interesantnih je i Markov kamen (navodno dobio ime po Marku Kraljeviću)... navodna crkva na Krstačama...
Usput ja sam iz Pavinog Polja.

Марков Камен, најврши врх Лисе ( приближно 1.504 метра н.в.) мене асоцира на боровнице...
Не само тебе да асоцира на боровнице већ и мене. Мрамор Превија и Марков камен. Давно је то било.
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPon 6 Feb 2012 - 19:24

sekule ::
Planirao sam da u što skorijoj budućnosti posjetim, popišem i ovdje postavim koordinate za sve pećine na području Vraneša. Osim ovoga htio sam da svaki vrh takodje obidjem, trasiram najbolji put za njih i takodje popišem koordinate i visinu svaki, i zbog toga mi je potrebna pomoć vezana za njihovo nalaženje.
Mislio sam da vidim u što skorijoj budućnosti pokrenem ino turizam u tom području, pa me sve legende, mitovi i ostale priče vrlo interesuju. Recimo jedna od interesantnih je i Markov kamen (navodno dobio ime po Marku Kraljeviću)... navodna crkva na Krstačama...
Usput ja sam iz Pavinog Polja.

Марков Камен, највишљи врх Лисе ( приближно 1.504 метра н.в.) мене асоцира на боровнице...
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyNed 7 Feb 2010 - 23:20

Reljin kamen!!! Dali bi ko o tome mogo napisat sta ili jos bolje kaku sliku dodat. Posto sam cuo neku bajku o tome pa me interesuje dali je istina heheheh.
Nazad na vrh Ići dole
sekule




Godina : 50
Reputation : 6
Datum upisa : 13.10.2008

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyUto 26 Jan 2010 - 23:13

ja sam Sekulić, unuk Ljuba Sekulića i on mi je pričao o ovoj jami a pričao sam i sa jednim Bulatovićim čiji su direktni preci (otac i stric po njegovom kazivanju a vjerujem mu) bili bačeni tamo. U oba slučaja je bilo isto što je i cezarion napisao ovdje.
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptySre 13 Jan 2010 - 19:34

!


Poslednji izmenio cezarion dana Pet 29 Jan 2010 - 4:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptySre 13 Jan 2010 - 1:14

Ja se izvinjavam zbog pogresnog izjasnjavanja sto se tice jame Sekulica. Nijesu u nju baceni oficiri iz Mojkovca vec u Ponikvicama u bezdan koji se nalazi na imanje Jelica. Znao sam nesto o tome pa nijesam se odmah sjetio da se ne radi o jami Sekulica. Vjerovatno je to zbog informacije koju sam poznavo ko su bili glavni ucesnici toga zlocina.
Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyUto 12 Jan 2010 - 21:57

cezarion ::
CETNIK ::
Neco ::
Kazite mi, da li postoji i gde, bezdan pod imenom Sekulica jama?
Stariji iz moje familije su mi je spominjali u kontekstu ubijenih Sekulica u II svetskom ratu.

Nijesu tu ubijeni Sekulici vec su Sekulici pobili mlade oficire kraljeve vojske i ubacili ih u tu jamu.
Нецо није добро упамтио што су му причали старији, а богме је и "четник" погрешно информисан.
Дакле, овако стоје ствари.
Бездан звани Секулића јама налази се на врху Стожера, на граници са Барицама (Чоланице), а зашто се баш тако зове нико није упамтио, што значи да је назив од давнина те да нема никакве везе са било каквим догађајима из двадесетог вијека (мислим да су на том простору некада живјели Секулићи, отуда и назив).
Бездан који помиње "четник", у који је у јануару 1942 године живо бачено седам људи (двојица судија Високог војног суда, два официра и један подофицир Војске Краљевине Југославије, и два службеника - сви из Мојковца), налази се у Блишкови и назива се Јелића бездан (на земљи Јелића). Није тајна да су у овом трагичном чину учествовали и неки комунисти са презименом које је "четник" поменуо.
Али, ништа није црно-бијело, зато бих вас замолио да ово оставимо историји и божјем суду!!!

Ja se slazem sa gospodinom Cetnikom iz cinjenica koje sam slusao od mojeg pokojnog djeda.......tacno je
da su tu u taj bezdan bacili oficire kraaljevine Jugoslavije......Iz toga bezdana ih je vadio pokojni Bosko Jelic.....koliko mi je to poznato......to svi znaju koih je bacijo no se svi prave blesavi.....
nece niko nikome da se zamjera............
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyUto 12 Jan 2010 - 17:32

-


Poslednji izmenio -- dana Čet 28 Jan 2010 - 23:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyUto 12 Jan 2010 - 12:41

.


Poslednji izmenio cezarion dana Pet 29 Jan 2010 - 4:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyUto 12 Jan 2010 - 3:23

Neco ::
Kazite mi, da li postoji i gde, bezdan pod imenom Sekulica jama?
Stariji iz moje familije su mi je spominjali u kontekstu ubijenih Sekulica u II svetskom ratu.

Nijesu tu ubijeni Sekulici vec su Sekulici pobili mlade oficire kraljeve vojske i ubacili ih u tu jamu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyNed 10 Jan 2010 - 20:53

-


Poslednji izmenio -- dana Čet 28 Jan 2010 - 23:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu EmptyPet 4 Sep 2009 - 22:20

!!


Poslednji izmenio cezarion dana Pet 29 Jan 2010 - 4:21, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu   Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pećine, vrhovi i interesantna mjesta u Vranešu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
http://vranes.bigforumpro.com :: Vraneš (Pavino Polje i Tomaševo)-
Skoči na: