http://vranes.bigforumpro.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM VRANEŠA (PAVINO POLJE I TOMAŠEVO)
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 NADMETANJE....

Ići dole 
+23
MIGO
đevovanje
momo972
milanca
Slobodan
Darko Vuković
stanija
STOZER
markomadzgalj
Vlado
nabojine
Ponikvice
ZoranˇSI
SUNSET
joksim
jovan
sekule
CETNIK
mileta
Slobo
mirko
cezarion
Kosta
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 36  Sledeći
AutorPoruka
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyUto 28 Jul 2009 - 1:30

onda se predajem ko talijan
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyPon 27 Jul 2009 - 20:04

joksim ::
mileta ::
joksim ::
Da li je to krompir?
Ne, nije krompir (ali nijesi daleko).
ONDA JE PARADAJZ
Nije ni paradajz (ali je tu, u komsiluku Very Happy ).
Nazad na vrh Ići dole
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyPon 27 Jul 2009 - 17:06

mileta ::
joksim ::
Da li je to krompir?
Ne, nije krompir (ali nijesi daleko).
ONDA JE PARADAJZ
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyPon 27 Jul 2009 - 16:54

joksim ::
Da li je to krompir?
Ne, nije krompir (ali nijesi daleko).
Nazad na vrh Ići dole
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptySub 25 Jul 2009 - 23:31

Da li je to krompir?
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyPet 24 Jul 2009 - 21:58

'Ajde da probamo ovako: sta je to kolomboć ?
Nazad na vrh Ići dole
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyPet 24 Jul 2009 - 21:40

U pravu si, ti si na redu.
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyPet 24 Jul 2009 - 20:22

joksim ::
Sta je bremenica?
Bremenica je malo, pljosnasto i duguljasto bure u kojem se nosi voda. Zatvara se cepom, kao i rakijsko bure.
Nazad na vrh Ići dole
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyPet 24 Jul 2009 - 1:46

Sta je bremenica?
Nazad na vrh Ići dole
Kosta

Kosta


Godina : 55
Mjesto rodjenja/boravka : Moskva
Reputation : 30
Datum upisa : 27.12.2008

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyČet 23 Jul 2009 - 21:05

Pomaze bog svima. Prvo da se izvinem zbog duzeg otsutstva, i ujedno da dam resenje na ovo pitanje.
Najblizi odgovoru je Joksim. Taslak koliko ja znam je drvo ugrubo obradjeno za neku stvar. Kao na primjer:
taslak za gusle, taslak za lopatu, taslak za jaram itd. Znaci nesto grubo otesano odnosno zataslaceno a ne obradjeno do kraja.
Joksime na tebe je red.
Nazad na vrh Ići dole
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyUto 21 Jul 2009 - 19:19

Balvan, mozda?Puno pozdrava svima od Joksima koji se upravo vratio iz suncanog vranesa .
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyUto 21 Jul 2009 - 18:00

Evo i mene Very Happy bio sam otsutan neko vrijeme... Vidim da ste se snasli.

U vezi pitanja sta je "taslak": i ja sam mislio kao Cetnik, ali posto Kosta rece da nije tacno sad ne znam.
Iz onoga sto je Kosta rekao moglo bi se zakljuciti da on misli na blanju.
Nazad na vrh Ići dole
Kosta

Kosta


Godina : 55
Mjesto rodjenja/boravka : Moskva
Reputation : 30
Datum upisa : 27.12.2008

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyPet 17 Jul 2009 - 8:32

Izvinjavam se zbog otsutstva. Ovaj Cetnik poce da guli koru ali dublje da zadjelja nikako. Mozda se tako i zove ta alatka ali sam taslak da bi bio pravi treba ta alatka malo vise da zauzima i od drveta a ne samo koru.
Odgovor jos nije tacan.
Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyČet 16 Jul 2009 - 18:55

cezarion ::
CETNIK ::
Opaaaaaaaaaaaaa vidi ti Koste sto je on poceo da provocira moju ujcevinu. Pa dje nadje da pitas za taslak vidis da se pola forumasa poznade iako su pod sifrom. Predlozicu Cezarionu da ga malo kazni zbog ovoga gesta, a posto je ovo pitanje i njega direktno pogodilo mislim da ce preduzet mjere i to najstrozije. Cuj taslak hahahahahahaha pa odakle ga izvuce brate mili, izgleda nijesi zaboravio ono kad si gulio smrce po Vrsljikama pa si se sjetio.

Da probam odgovorit:
taslak, na njega se mogu dati dva odgovora.
To je alatka za guljenje drveta ili kako se kaze taslacenje. Ima dvije rucke sa strane i polukrugli noz da lakse zahvata koru.
A ovaj drugi odgovor ja ne odgovaram ziv. Taslak hahaha
"Војвода" не смије да говори.??? Немој да нас брукаш, то досле није било!
Не бој се, неће теби ујчевина ништа! Laughing

Шалу на страну, нијеси га добро затаслачио! Не кажем да се дотична справица не зове тако, али оно што ја знам о значењу ове ријечи одговором нијеси дотакао њено главно значење.
Додуше, Коста пита и одлучује али пошто ћути чини ми се мораћеш још да ђељаш!

Djeljo bi on da ima sucim.........
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyČet 16 Jul 2009 - 16:27

Ajde kosta dje si vise cekamo te satima Laughing
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyČet 16 Jul 2009 - 12:54

CETNIK ::
Opaaaaaaaaaaaaa vidi ti Koste sto je on poceo da provocira moju ujcevinu. Pa dje nadje da pitas za taslak vidis da se pola forumasa poznade iako su pod sifrom. Predlozicu Cezarionu da ga malo kazni zbog ovoga gesta, a posto je ovo pitanje i njega direktno pogodilo mislim da ce preduzet mjere i to najstrozije. Cuj taslak hahahahahahaha pa odakle ga izvuce brate mili, izgleda nijesi zaboravio ono kad si gulio smrce po Vrsljikama pa si se sjetio.

Da probam odgovorit:
taslak, na njega se mogu dati dva odgovora.
To je alatka za guljenje drveta ili kako se kaze taslacenje. Ima dvije rucke sa strane i polukrugli noz da lakse zahvata koru.
A ovaj drugi odgovor ja ne odgovaram ziv. Taslak hahaha
"Војвода" не смије да говори.??? Немој да нас брукаш, то досле није било!
Не бој се, неће теби ујчевина ништа! Laughing

Шалу на страну, нијеси га добро затаслачио! Не кажем да се дотична справица не зове тако, али оно што ја знам о значењу ове ријечи одговором нијеси дотакао њено главно значење.
Додуше, Коста пита и одлучује али пошто ћути чини ми се мораћеш још да ђељаш!
Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptySre 15 Jul 2009 - 19:05

CETNIK ::
Opaaaaaaaaaaaaa vidi ti Koste sto je on poceo da provocira moju ujcevinu. Pa dje nadje da pitas za taslak vidis da se pola forumasa poznade iako su pod sifrom. Predlozicu Cezarionu da ga malo kazni zbog ovoga gesta, a posto je ovo pitanje i njega direktno pogodilo mislim da ce preduzet mjere i to najstrozije. Cuj taslak hahahahahahaha pa odakle ga izvuce brate mili, izgleda nijesi zaboravio ono kad si gulio smrce po Vrsljikama pa si se sjetio.

Da probam odgovorit:
taslak, na njega se mogu dati dva odgovora.
To je alatka za guljenje drveta ili kako se kaze taslacenje. Ima dvije rucke sa strane i polukrugli noz da lakse zahvata koru.
A ovaj drugi odgovor ja ne odgovaram ziv. Taslak hahaha
Koja to bijase tvoja ujcevina Bradonja?
Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptySre 15 Jul 2009 - 18:49

Taslak......mene se cini da je to neko prezime.....koliko se ja sjecam.
Nazad na vrh Ići dole
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptySre 15 Jul 2009 - 15:54

Opaaaaaaaaaaaaa vidi ti Koste sto je on poceo da provocira moju ujcevinu. Pa dje nadje da pitas za taslak vidis da se pola forumasa poznade iako su pod sifrom. Predlozicu Cezarionu da ga malo kazni zbog ovoga gesta, a posto je ovo pitanje i njega direktno pogodilo mislim da ce preduzet mjere i to najstrozije. Cuj taslak hahahahahahaha pa odakle ga izvuce brate mili, izgleda nijesi zaboravio ono kad si gulio smrce po Vrsljikama pa si se sjetio.

Da probam odgovorit:
taslak, na njega se mogu dati dva odgovora.
To je alatka za guljenje drveta ili kako se kaze taslacenje. Ima dvije rucke sa strane i polukrugli noz da lakse zahvata koru.
A ovaj drugi odgovor ja ne odgovaram ziv. Taslak hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Kosta

Kosta


Godina : 55
Mjesto rodjenja/boravka : Moskva
Reputation : 30
Datum upisa : 27.12.2008

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptySre 15 Jul 2009 - 9:21

Ja sam imao u vidu sta je taslak, jer da sam pitao ko je Taslak to pitanje ne bi bilo tesko
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptySre 15 Jul 2009 - 0:04

cezarion ::
Kosta ::
Sta je to taslak?
Хм, че таслак???????? Shocked
Слушај ти Коста, немој даа...казаћу те Видоју! Оћу, оба ми ока, погле шта му је пало наом!Very Happy
Је ли таслак или Таслак? Ако је таслак онда знам.

Neki znamo za oboje. Sta je ili bolje receno ko je taslak. Haahahahah samo pitanje je sta sad kosta misli pa da ogovaramo .
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyUto 14 Jul 2009 - 23:36

Kosta ::
Sta je to taslak?
Хм, че таслак???????? Shocked
Слушај ти Коста, немој даа...казаћу те Видоју! Оћу, оба ми ока, погле шта му је пало наом!Very Happy
Је ли таслак или Таслак? Ако је таслак онда знам.
Nazad na vrh Ići dole
Kosta

Kosta


Godina : 55
Mjesto rodjenja/boravka : Moskva
Reputation : 30
Datum upisa : 27.12.2008

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyUto 14 Jul 2009 - 22:10

Sta je to taslak?
Nazad na vrh Ići dole
SUNSET




Mjesto rodjenja/boravka : Australia
Reputation : 1
Datum upisa : 14.06.2009

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyUto 14 Jul 2009 - 21:26

Pogodak. Ti si naredu. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Kosta

Kosta


Godina : 55
Mjesto rodjenja/boravka : Moskva
Reputation : 30
Datum upisa : 27.12.2008

NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 EmptyUto 14 Jul 2009 - 19:29

SUNSET ::
Stariji znaju no ovi mladji da nauce. Sta su to PAJANTE. Pozdrav svima

Pajante su dio krova, odnosno krovne konstrukcije. To je obicno daska sirine 10 santimetara a debljine 5 santimetara koja povezuje rogove u gornjem dijelu. Dosta su pajante povoljne za golubove da sjede na njima a ponekad i za kokoske haha.
Jesam li pogodio?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NADMETANJE.... - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 27 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NADMETANJE....
Nazad na vrh 
Strana 27 od 36Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 36  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
http://vranes.bigforumpro.com :: Vraneš (Pavino Polje i Tomaševo)-
Skoči na: