http://vranes.bigforumpro.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM VRANEŠA (PAVINO POLJE I TOMAŠEVO)
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 NADMETANJE....

Ići dole 
+23
MIGO
đevovanje
momo972
milanca
Slobodan
Darko Vuković
stanija
STOZER
markomadzgalj
Vlado
nabojine
Ponikvice
ZoranˇSI
SUNSET
joksim
jovan
sekule
CETNIK
mileta
Slobo
mirko
cezarion
Kosta
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36  Sledeći
AutorPoruka
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyPon 22 Jun 2009 - 22:23

Морам да интервенишем, правила кажу да се не поставља ново док се не одговори на текуће питање. Ново задаје онај који тачно одговори на претходно, али тек када поставилац потврди да је одговор тачан. Јасно! Very Happy
Због начињених "корака", није дат одговор на питање шта је КОФИСТАЊЕ!
Да покушам: кофистање је грчење живог организма изазвано великим боловима (савијање, превијање, увијање, извијање, увртање, извртање, обртање, окретање, завртање...све истовремено)!
О, Јоване, јесам ли погодио???
Nazad na vrh Ići dole
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyNed 21 Jun 2009 - 14:30

jovan ::
joksim ::
cezarion ::
Јоване, мораш нам потврдити да ли је одговор тачан да се више не КОФИСТАМО, јер је постављено ново питање.
Ја бих на ново можда већ одговорио али не знам да ли су у питању циваре, ћиваре или чиваре??? ("јоксиме" - може ли ћирилицом?)
циваре, писао бих ја ћирилицом, али не знам да ли се матерњи пише ћирилицом или латиницом

Evo da pokusam ja ponovo. Civare su rucna kolica ili kariola kako kazu Dalmatinci.
Jeste Jovane, izraz se vise koristi u pljevaljskom kraju. Inace se prave od drveta i lice na japaner.
Nazad na vrh Ići dole
jovan




Reputation : 0
Datum upisa : 02.11.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyNed 21 Jun 2009 - 10:17

joksim ::
cezarion ::
Јоване, мораш нам потврдити да ли је одговор тачан да се више не КОФИСТАМО, јер је постављено ново питање.
Ја бих на ново можда већ одговорио али не знам да ли су у питању циваре, ћиваре или чиваре??? ("јоксиме" - може ли ћирилицом?)
циваре, писао бих ја ћирилицом, али не знам да ли се матерњи пише ћирилицом или латиницом

Evo da pokusam ja ponovo. Civare su rucna kolica ili kariola kako kazu Dalmatinci.
Nazad na vrh Ići dole
jovan




Reputation : 0
Datum upisa : 02.11.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyNed 21 Jun 2009 - 10:15

joksim ::
mileta ::
jovan ::
BATLI je sreca a BATLIJA srecna osoba

BEUT ili UBEUTIO mislim da je ukocen kao mrtav covjek ili tako nesto...
Bravo Jovane, dobro si gadjao.

1) BATLI znaci sreca (kao splet okolnosti, ne kao osjecanje), a BATLIJA bi se jos reklo i "sreckovic", t.j. onaj kome sve ide od ruke, koji ima uspjeha u poslu...
2) BEUT je nesvjestica. "Pao u beut" znaci pao u nesvijest, onesvijestio se. UBEUTIO znaci isto: pao u nesvijest, nalazi se u nesvjesnom stanju i sl.

Kako pravila ovog naseg druzenja nalazu: ti si sad, Jovane, na redu da postavis pitanje. Kako si to vec uradio ja cu ga sad ponoviti.

Sta znaci rijec KOFISTATI?

Ostavljam drugima da se jave a s' moje strane samo mala pomoc: da bi se nesto kofistalo to mora biti tanko (i dugacko, ili bar poduze) Very Happy

Pozdrav!
Zmija, na primer.Udarite zmiju tankim prutem i gledajte kako se kofista. Sta su civare?


Ok Joksime. Zmija se kofista ali to nije odgovor .
Nazad na vrh Ići dole
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyNed 21 Jun 2009 - 0:23

cezarion ::
Јоване, мораш нам потврдити да ли је одговор тачан да се више не КОФИСТАМО, јер је постављено ново питање.
Ја бих на ново можда већ одговорио али не знам да ли су у питању циваре, ћиваре или чиваре??? ("јоксиме" - може ли ћирилицом?)
циваре, писао бих ја ћирилицом, али не знам да ли се матерњи пише ћирилицом или латиницом
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptySub 20 Jun 2009 - 20:04

Јоване, мораш нам потврдити да ли је одговор тачан да се више не КОФИСТАМО, јер је постављено ново питање.
Ја бих на ново можда већ одговорио али не знам да ли су у питању циваре, ћиваре или чиваре??? ("јоксиме" - може ли ћирилицом?)
Nazad na vrh Ići dole
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyČet 18 Jun 2009 - 19:32

mileta ::
jovan ::
BATLI je sreca a BATLIJA srecna osoba

BEUT ili UBEUTIO mislim da je ukocen kao mrtav covjek ili tako nesto...
Bravo Jovane, dobro si gadjao.

1) BATLI znaci sreca (kao splet okolnosti, ne kao osjecanje), a BATLIJA bi se jos reklo i "sreckovic", t.j. onaj kome sve ide od ruke, koji ima uspjeha u poslu...
2) BEUT je nesvjestica. "Pao u beut" znaci pao u nesvijest, onesvijestio se. UBEUTIO znaci isto: pao u nesvijest, nalazi se u nesvjesnom stanju i sl.

Kako pravila ovog naseg druzenja nalazu: ti si sad, Jovane, na redu da postavis pitanje. Kako si to vec uradio ja cu ga sad ponoviti.

Sta znaci rijec KOFISTATI?

Ostavljam drugima da se jave a s' moje strane samo mala pomoc: da bi se nesto kofistalo to mora biti tanko (i dugacko, ili bar poduze) Very Happy

Pozdrav!
Zmija, na primer.Udarite zmiju tankim prutem i gledajte kako se kofista. Sta su civare?
Nazad na vrh Ići dole
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyČet 18 Jun 2009 - 19:30

cezarion ::
mirko ::
cezarion ::
mirko ::
Mnogo godina zivjeci pod turcima ostalo je i mnogo turskih rijeci.
evo na primer.........
sta je to FILDJAN?
То ти је ћикара....ха ха...
aha.
Ипак да појаснимо до краја (због оних што не знају зато што су рођени или одрасли тамо гдје се ове ријечи не користе), ћикара је шоља за каву, исто што и филџан, само је филџанчић мали, малецки, ево оволицки...

А сада мало друкчија врста ријечи:
шта све подразумијевамо или означавамо када кажемо ПЕЧА?
Jos jedna bitna razlika, fildzan nema drsku, tj. uvo
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyČet 18 Jun 2009 - 19:23

jovan ::
BATLI je sreca a BATLIJA srecna osoba

BEUT ili UBEUTIO mislim da je ukocen kao mrtav covjek ili tako nesto...
Bravo Jovane, dobro si gadjao.

1) BATLI znaci sreca (kao splet okolnosti, ne kao osjecanje), a BATLIJA bi se jos reklo i "sreckovic", t.j. onaj kome sve ide od ruke, koji ima uspjeha u poslu...
2) BEUT je nesvjestica. "Pao u beut" znaci pao u nesvijest, onesvijestio se. UBEUTIO znaci isto: pao u nesvijest, nalazi se u nesvjesnom stanju i sl.

Kako pravila ovog naseg druzenja nalazu: ti si sad, Jovane, na redu da postavis pitanje. Kako si to vec uradio ja cu ga sad ponoviti.

Sta znaci rijec KOFISTATI?

Ostavljam drugima da se jave a s' moje strane samo mala pomoc: da bi se nesto kofistalo to mora biti tanko (i dugacko, ili bar poduze) Very Happy

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
jovan




Reputation : 0
Datum upisa : 02.11.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptySre 17 Jun 2009 - 15:52

mileta ::
Ево мале помоћи, да се лакше сјетите:

а) БЕУТ
Беут није неки географски појам (као јама, провалија и сл.), па да се каже "пао у беут".
Не, "беут" је стање у које неко западне. Нешто се деси са човјеком па за њега кажемо "пао у беут", још се каже (мада ређе) "обеутио се". То стање релативно кратко траје и особа којој се то десило не сјећа се тог периода.

б) БАТЛИ (или БАТЛИЈА)
Батлија је карактеристика коју некој особи дају они око ње. Позитивна је ствар и нема баш много батлија на свијету. "Батли" је то што батлија има. Very Happy


BATLI je sreca a BATLIJA srecna osoba

BEUT ili UBEUTIO mislim da je ukocen kao mrtav covjek ili tako nesto...
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyUto 16 Jun 2009 - 5:32

cezarion ::
Нијеси имао среће са овим питањима, изгледа да си их поставио у тренутку када су форумаши одлутали мислима у празнину.
Прије ће бити да је почела косидба па људи немају кад да лутају интернетом. Вратиће се они...
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyPon 15 Jun 2009 - 23:19

mileta ::

'Ајде да пробам двије ствари, па ко се прије сјети.
Шта значи ријеч:
а) БЕУТ (нпр. за неког се каже да је "пао у беут")
б) БАТЛИ (или БАТЛИЈА)
Нијеси имао среће са овим питањима, изгледа да си их поставио у тренутку када су форумаши одлутали мислима у празнину.
Nazad na vrh Ići dole
jovan




Reputation : 0
Datum upisa : 02.11.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: zdravo narode   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyPon 15 Jun 2009 - 15:46

Question Nemam vremena da citam sva postavljena pitanja al evo mi pade na um jedna stara rijec. Sta znaci rijec KOFISTATI Question
Inace da vas pohvalim bas ste super samo nas je nazalost malo aktivnih, medju njima sam i ja - nema se vremena. flower
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyPet 12 Jun 2009 - 7:04

Ево мале помоћи, да се лакше сјетите:

а) БЕУТ
Беут није неки географски појам (као јама, провалија и сл.), па да се каже "пао у беут".
Не, "беут" је стање у које неко западне. Нешто се деси са човјеком па за њега кажемо "пао у беут", још се каже (мада ређе) "обеутио се". То стање релативно кратко траје и особа којој се то десило не сјећа се тог периода.

б) БАТЛИ (или БАТЛИЈА)
Батлија је карактеристика коју некој особи дају они око ње. Позитивна је ствар и нема баш много батлија на свијету. "Батли" је то што батлија има. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyPon 8 Jun 2009 - 6:34

cezarion ::
...Милета, ти си на реду...
'Ајде да пробам двије ствари, па ко се прије сјети.
Шта значи ријеч:
а) БЕУТ (нпр. за неког се каже да је "пао у беут")
б) БАТЛИ (или БАТЛИЈА)
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyNed 7 Jun 2009 - 14:09

mileta ::
cezarion ::
...Шта је ЗДУВАЋ (или зду`аћ, или здувач...како ко воли, значење је исто)?
Сујевјерје каже, ако се новорођенче роди са бијелом кошуљицом око тијела биће здувач. То би било као неко биће са нарочитим способностима. Њега не напада ни вук ни међед ни чоек, јер му ништа не могу. Ни метак га неће, сем ако га не погоди у чело или кољено. Једино могу да му науде вјетрови. Ако се озноји па га у'вати промаја готов је. Здувач није опасан за људе, него за стоку. Што погледа са завишћу, то крепа...
БРАВО!
Ипак морам да додам: здувач може да помогне код неких болести људи (психичке сметње), затим да укроти - опасног бика само једним додиром претварао је у "јагње", и то заувијек, најопаснији пас заборави да лаје кад "здуо" пролази на пушкомет, а када му приђе цвили и копа земљу да се завуче, призорљиво кљусе да излијечи такође, и слично...
Очито да здувач има изузетно јаку енергију, али мислим да вјеровање у "урокљиве очи" није везано за здуваче (а могли су и они имати такве очи).
Милета, ти си на реду...
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyNed 7 Jun 2009 - 3:17

cezarion ::
...Шта је ЗДУВАЋ (или зду`аћ, или здувач...како ко воли, значење је исто)?
Сујевјерје каже, ако се новорођенче роди са бијелом кошуљицом око тијела биће здувач. То би било као неко биће са нарочитим способностима. Њега не напада ни вук ни међед ни чоек, јер му ништа не могу. Ни метак га неће, сем ако га не погоди у чело или кољено. Једино могу да му науде вјетрови. Ако се озноји па га у'вати промаја готов је. Здувач није опасан за људе, него за стоку. Што погледа са завишћу, то крепа...
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyČet 4 Jun 2009 - 14:58

CETNIK ::
Ajde evo da ja probam da odgovorim jer nijesam odavno.
Zduvac to je nesto isto kao i manit ili ljutit a brzoplet koji bi u trenutku sve zivo dao djavolu
Јесте да се, често, за неког ко је љутит и брз каже да је "здуовита ма`ија", али одговор није тачан.
Човјек ЗДУВАЋ има неке, одређене способности које су у народу биле цијењене, а само када дуну јаки вјетрови (ЗДУЕ), хватао би га немир, па зато и назив ЗДУ`АЋ...значи нема везе са карактерном цртом како си ти рекао.
Nazad na vrh Ići dole
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyČet 4 Jun 2009 - 0:09

Ajde evo da ja probam da odgovorim jer nijesam odavno.
Zduvac to je nesto isto kao i manit ili ljutit a brzoplet koji bi u trenutku sve zivo dao djavolu
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyPon 1 Jun 2009 - 20:59

О ПРОЗОРЉИВОСТИ - само бих додао да је пророк Митар Тарабић, када је објашњавао откуда му сазнање да ће се нешто десити, говорио - "ТАКО МИ ЈЕ КАЗАТО". Оно за очи је само намјерна игра ријечи да би се евентуално неко други сјетио о чему се ради: мислим да чуло вида прозорљивима помаже таман колико и двоглед.

ЕВО НОВОГ ПИТАЊА - мало ћу да се наслоним на претходно:
Шта је ЗДУВАЋ (или зду`аћ, или здувач...како ко воли, значење је исто)?
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyPon 1 Jun 2009 - 16:44

cezarion ::
ПРОЗОРЉИВ је онај чико који може да види и кад не гледа (затворених очију).
Хммм ... оваква дефиниција ПРОЗОРЉИВОСТИ није баш сасвим у складу са уобичајеном употребом те ријечи.
Наиме, ПРОЗОРЉИВ јесте онај који "може да види и кад не гледа", али то није повезано са органима чула вида. ПРОЗОРЉИВ је, наиме, синоним за ВИДОВИТ. Оно, и за видовитог се може рећи да "може да види и кад не гледа", али је ипак акценат на другој врсти виђења, а не на отвореним/затвореним очима.

Одговор је, ипак, довољно тачан тако да је сада Цезарион на реду да пита...
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyNed 31 Maj 2009 - 14:23

Сигуран сам да овај одговор није задовољавајући, али да покушам, овако:
ПРОЗОРЉИВ је онај чико који може да види и кад не гледа (затворених очију).
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyČet 28 Maj 2009 - 16:18

cezarion ::
...ако будемо ћутали још један дан Милети не треба прозорљивост да закључи да не знамо.
Јесам ли погодио? ха ха ха....
Pogodio si! Bice da si i ti po malo prozorljiv :-)
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptyČet 28 Maj 2009 - 1:30

mileta ::
Kosta ::
Odgovor je tacan
Па добро, ево да наставим : шта значи ПРОЗОРЉИВ?
Ми, неки, не можемо да ћутимо ни онда када нема никог на видику, а камоли када човјек нешто пита. Још на оволику даљ`.
Некако ми је као познато значење ове ријечи, међутим ноћас не могу да оваришем јер је велика помрчина. Very Happy
Није срамота не знати, а ако ми се одговор јави, јавићу вам.
Ћутали не ћутали исто нам се `вата, ако будемо ћутали још један дан Милети не треба прозорљивост да закључи да не знамо.
Јесам ли погодио? ха ха ха....
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 EmptySre 27 Maj 2009 - 8:55

Kosta ::
Odgovor je tacan
Па добро, ево да наставим : шта значи ПРОЗОРЉИВ?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NADMETANJE.... - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 31 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NADMETANJE....
Nazad na vrh 
Strana 31 od 36Idi na stranu : Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
http://vranes.bigforumpro.com :: Vraneš (Pavino Polje i Tomaševo)-
Skoči na: