http://vranes.bigforumpro.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM VRANEŠA (PAVINO POLJE I TOMAŠEVO)
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 STOZER NAJLJEPSI KRAJ

Ići dole 
+27
krstarica
velibor
NANA
Kosta
Raso
Vladan
Labud Lekovic
Pavle F.
đevovanje
Milan Joksimovic
Darko Vuković
stanija
grancarevac
Radojica
CETNIK
milanca
SUNSET
Mladen
nadja
joksim
Slobo
mirko
ZoranˇSI
Administrator
cezarion
Radisa
STOZER
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Sledeći
AutorPoruka
Radisa

Radisa


Mjesto rodjenja/boravka : Lekovina/Beograd
Reputation : 10
Datum upisa : 03.08.2008

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyUto 24 Mar 2009 - 13:36

Da u Stozeru postoji voda Bubanjusa i nalazi se ispod Bubanjaskog brda gdje je imanje Rasa Covica, i Vukovica.
foto: Bubanjusa 2005.
STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Ks181 STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Ks182


Poslednji izmenio Radisa dana Uto 16 Feb 2010 - 16:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyPon 23 Mar 2009 - 21:19

mirko ::
ZoranˇSI ::
STOZER ::
Hvala na pozdravima,a u ime rodnog kraja i na sjecanju. Veliki snijezni pozdrav za sve one koji bar ponekad pomisle na STOZER. santa


Pozdrav svima. Stozeranka pito bi te dali si ti iz stozera ili ti se selo samo svidja a ako jesi cegovic si? A isto pitanje i za tebe "mirko". Evo jos jedne slike stozera slikano sa covica vrh-a

https://2img.net/r/ihimizer/img12/9062/p8261818.jpg

Ja se prezivam Bubanja.....i bas bi Zorana upitao ...posto je on i Stozera?
Dali u Stozer ima voda bubanjusa..........ja se izvinjavam malo Stozer znam..........svega sam bio nekolko puta.


Ne nema vode bubanjuse u stozeru. Kod nas ima nekoliko malih izvira (govorim za doljni stozer). Tako da je voda za domačinstva vučena od Furtula.
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyPon 23 Mar 2009 - 21:17

cezarion ::
Иако нијесам из Стожера с разлогом се мијешам у ову преписку.
Зоране, ко је на трактору поред мог синовца Душка? Не види се јасно.

Na traktoru pored Duška Joksimović-a nalazi se Đorđe - Đoko Joksimović.
Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyNed 22 Mar 2009 - 22:20

ZoranˇSI ::
STOZER ::
Hvala na pozdravima,a u ime rodnog kraja i na sjecanju. Veliki snijezni pozdrav za sve one koji bar ponekad pomisle na STOZER. santa


Pozdrav svima. Stozeranka pito bi te dali si ti iz stozera ili ti se selo samo svidja a ako jesi cegovic si? A isto pitanje i za tebe "mirko". Evo jos jedne slike stozera slikano sa covica vrh-a

https://2img.net/r/ihimizer/img12/9062/p8261818.jpg

Ja se prezivam Bubanja.....i bas bi Zorana upitao ...posto je on i Stozera?
Dali u Stozer ima voda bubanjusa..........ja se izvinjavam malo Stozer znam..........svega sam bio nekolko puta.
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyNed 22 Mar 2009 - 1:57

Иако нијесам из Стожера с разлогом се мијешам у ову преписку.
Зоране, ко је на трактору поред мог синовца Душка? Не види се јасно.
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptySub 21 Mar 2009 - 16:01

Jes tacno moja greska. Pa i ja sam iz stozera. Zato i ispitujem, ja sam inace Zoran Joksimović. A kako se ti prezivas???
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptySub 21 Mar 2009 - 15:51

Hvala Zorane za sliku,lijepa je samo nije slikana sa Covica vrha,vec sa lokalnog puta,izvini al eto mala korekcija,jer se sa Covica vrha vidi citavo selo.Ja sam rodom iz Stozera.Pozdrav Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptySub 21 Mar 2009 - 12:27

STOZER ::
Hvala na pozdravima,a u ime rodnog kraja i na sjecanju. Veliki snijezni pozdrav za sve one koji bar ponekad pomisle na STOZER. santa


Pozdrav svima. Stozeranka pito bi te dali si ti iz stozera ili ti se selo samo svidja a ako jesi cegovic si? A isto pitanje i za tebe "mirko". Evo jos jedne slike stozera slikano sa covica vrh-a

https://2img.net/r/ihimizer/img12/9062/p8261818.jpg
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptySub 21 Mar 2009 - 9:47

Hvala na pozdravima,a u ime rodnog kraja i na sjecanju. Veliki snijezni pozdrav za sve one koji bar ponekad pomisle na STOZER. santa
Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyPet 20 Mar 2009 - 23:42

STOZER ::
Hvala Zorane,drago mi je da je sve vise mladih ljudi moji nojesu zaboravili odakle poticu.
Nemogu da zaboravum za Stozer.........zato sto su moji pretki nekad ziveli temo......mnogo pozdrava za Stozeranku.
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyPet 20 Mar 2009 - 1:54

STOZER ::
Hvala Zorane,drago mi je da je sve vise mladih ljudi moji nojesu zaboravili odakle poticu.
Молим уважену да нас не дијели и својата, овдје нема њихових - сви смо наши.
Не знам ко је Зоран, али због фотографије "Пластови у колони" прилично сам сигуран да је он више мој него твој.
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyUto 17 Mar 2009 - 16:22

Hvala Zorane,drago mi je da je sve vise mladih ljudi moji nijesu zaboravili odakle poticu.


Poslednji izmenio STOZER dana Sub 21 Mar 2009 - 9:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Radisa

Radisa


Mjesto rodjenja/boravka : Lekovina/Beograd
Reputation : 10
Datum upisa : 03.08.2008

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyNed 15 Mar 2009 - 11:29

Pozdrav za Zorana i hvala sto me odmijeni u fotografijama!
Poz. i za Stozer-anku. Tu sam ja samo sto su me "zatrpali" sa poslovima, pa sam ovdje bio manje aktivan!
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyNed 15 Mar 2009 - 8:27

Ponovo doljni Stozer. Slika ima puno ako hoces da jih ubacim u paketic rar pa jih stavim na rapidshare????


https://2img.net/r/ihimizer/img12/9159/p1010212.jpg
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyNed 15 Mar 2009 - 8:22

Na sliki desno dolje. Kuće doljneg Stožera, kuče Joksimovića i Vojnovića.


https://2img.net/r/ihimizer/img23/4027/p4280187.jpg


Poslednji put izmenio ZoranˇSI dana Ned 15 Mar 2009 - 8:40, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyNed 15 Mar 2009 - 3:45

Ma ubacit cu ja slike. Nije problem. Inace sam ja iz tog sela, to jest moj otac rodjen tamo ali zivimo u sloveniji. A ide se svake godine dolje. Tako da za koji dan cu stavit slike. Sad trenutno ne mogu jer sam na poslu. Pa do tada dovidjenja.
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptySub 14 Mar 2009 - 15:44

Veliki suncani pozdrav za sve one koji su trenutno u Stozeru i Vraneskoj doliniSTOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Icon_sunny
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptySub 14 Mar 2009 - 15:40

Radisa sta bi sa ostatkom slika,,,,,nema slika nema tebe.Veliki pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyPet 6 Mar 2009 - 13:07

Samo sto nije okopnio,proljece je tu na pragu, tako da snijeg ima neku posebnu draz. santa
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyČet 26 Feb 2009 - 12:21

Је ли окопнио снијег у "најљепшем крају"?
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyPet 20 Feb 2009 - 14:16

VELIKI POZDRAV ZA SVE ONE KOJI POSJECUJU OVAJ SAJT IZ SNIJEGOM ZAVIJANE VRANESKE DOLINE.
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyPon 16 Feb 2009 - 12:20

HVALA.ISKRENOST JE VRLINA RIJETKIH... Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Administrator
Administrator
Administrator


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : 3
Datum upisa : 10.07.2008

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyNed 15 Feb 2009 - 12:56

STOZER ::
Sa duznim postovanjem moram Vam reci da nijeste u pravu.Podatke sam samo prekopirala ali su nazalost tacni.Pozdrav. Shocked

Da i ja znam da su podaci tacni i da postoji domacinstvo sa tolikim brojem clanova. Glava te porodice je umrla ljetos. Da li je to "na zalost" zbog tolike porodice ne znam!? Mozda u sadasnjem vremenu i jeste!
Po ovome "Podatke sam samo prekopirala...", zakljucujem da ste vrlo iskrena osoba!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vranes.eu
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptySub 14 Feb 2009 - 11:03

Ovako jedanput napisase o nasim selima Stozeru i Baricama,je citiram:"U tom prostranom planinskom selu, na zapadnoj granici bjelopoljske opštine, u toj zemlji tvrdih trava i dugih oštrih zima, gdje ni voće nema petlju da procvjeta, vrijeme kao da je stalo....... Ljeti se gori na suncu ili bježi od gromova, zimi, kroz smetove i mećave, život kopni na putu do kotara, udaljenih pojila i pitke vode..... . Sve je kao nekad davno, samo što se ostarilo, samo što mladi pjevaju neke druge pjesme i na drugom mjestu..... Nikad nijesam volio taj dio puta. Svud okolo gusta smrčeva šuma. I u po dana je tamna, gotovo crna. Kolometrima niđe žive duše nema. Ali, ima vukova. Vazda su se tuda čuli njihovi urlici. Nekako sam znao da će ih i toga dana biti, a opet sam se nadao da neće. Ovaj zadnji snijeg bijaše pao taman do grla. Gledam, sve bijelo. Prtina iza mene, prtina ispred. Ma kakvi prtina - sustopica. I šta ću, gazim!......Stjenoviti grebeni, razbacani po nevelikoj čistini, obrasloj rijetkim zakržljalim klekama. Okolne smrčeve šume, guste, tamne i tihe nadnose se nad osrednjim usamljenim proplankom...".
Nazad na vrh Ići dole
STOZER

STOZER


Mjesto rodjenja/boravka : ...mali gradic u maloj zemljici...
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2009

STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 EmptyPet 13 Feb 2009 - 17:18

Sa duznim postovanjem moram Vam reci da nijeste u pravu.Podatke sam samo prekopirala ali su nazalost tacni.Pozdrav. Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: STOZER NAJLJEPSI KRAJ   STOZER NAJLJEPSI KRAJ - Page 19 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
STOZER NAJLJEPSI KRAJ
Nazad na vrh 
Strana 19 od 21Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
http://vranes.bigforumpro.com :: Vraneš (Pavino Polje i Tomaševo)-
Skoči na: