http://vranes.bigforumpro.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM VRANEŠA (PAVINO POLJE I TOMAŠEVO)
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zanimljive fotografije!!!

Ići dole 
+21
sekule
Darko Vuković
Pedza
CETNIK
đevovanje
STOZER
stanija
Slobo
Administrator
mirko
mileta
joksim
nadja
SnowHunter
ZoranˇSI
Kosta
aradenovicmontenegro
cezarion
Dragana
Raso
Radisa
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyPet 26 Jun 2009 - 15:42

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 IMG_0019
Nazad na vrh Ići dole
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyPet 26 Jun 2009 - 15:41

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 IMG_0027


Poslednji izmenio joksim dana Pet 26 Jun 2009 - 20:42, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Jablanovo)
Nazad na vrh Ići dole
joksim




Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2009

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyPet 26 Jun 2009 - 15:34

https://2img.net/h/i826.photobucket.com/albums/zz183/cecilja_photo/IMG_0020.jpgJablanovoZanimljive fotografije!!! - Page 7 IMG_0032Zanimljive fotografije!!! - Page 7 IMG_0027evo da probamo

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Kakoslike

Надам се да сам помогао и да ћеш ускоро поставити неку своју слику на форум... Very Happy[/quote]


Poslednji izmenio joksim dana Pet 26 Jun 2009 - 20:33, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
SnowHunter

SnowHunter


Reputation : 0
Datum upisa : 12.05.2009

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyUto 9 Jun 2009 - 0:02

cezarion ::
Аутори захваљују и узвраћају: свака ти част за фотографије.
Толико су вјерне оригиналу да за мало нијесам загазио у ове ливаде...
Стичем утисак да се бавиш фотографијом.
Ако ти није тешко, када будеш постављао нове фотографије из Барица, Соколца и Писане Јеле, било би добро да поставиш нову тему са називом нпр: Барице и Соколац...или слично, као што и фотографије из Жубера, Дреновца и околине могу такође у нову тему са одговарајућим називом, нпр. Жуберски пејзажи..., када радиш овако добре слике знам да ћеш смислити и ваљан наслов.
Поздрав.

Хвала! Није баш да се бавим фотографијом (користим најобичнији јефтини point-and-shoot фотоапарат), али волим на планинарењима или током вожњи бициклом да направим по коју фотку, чисто да ме у ситуацијама кад сам далеко од таквих природних љепота подсјећа шта пропуштам Laughing Немам ја баш превише фотографија из вранешких крајева (обећавам да ћу већ овог љета много тога надокнадити), па мислим да је бесмислено да форум затрпавам новим темама у којима ће бити тек по неколико фотографија. Можда је боље да и преосталих 20-30 слика које имам поставим на овој истој теми... Wink



nadja ::
Oooo, prelijepooooooooooooo!Fotografije su prekrasne...ajde , postavite jos koju...E,kad sam vec kod toga , kako se postavljaju fotke ,moze li mi neko objasniti:)))))


Нађа, да би поставила фотографије на форум, оне морају имати УРЛ, тј. интернет адресу (линк). То значи да не можеш на форум поставити фотографију директно из неке датотеке с твог рачунара, већ је претходно мораш хостовати, тј. поставити на интернет, a затим адресу фотке дати на форум! То, међутим, није уопште тешко, јер данас постоји много потпуно бесплатних интернет сајтова гдје можеш да чуваш на хиљаде својих фотографија. Најпознатији су imageshack и photobucket, али их има још много, лако ћеш их прогуглати. На овим сајтовима имаш једноставну процедуру регистрације и након тога само качи слике Wink Пошто на форуме не иду превелике слике (препоручују се формати 800*600 и 640*480 пиксела), требало би их смањити прије хостовања, за шта такође постоји много програма, као Paint, Photoshop, ACDSee, или било који други програм за обраду фотографије. Међутим, и при самом качењу слике на претходно наведене сајтове, имаш опцију да они директно умање слику на жељену величину, па се сама не мораш бавити њеном обрадом. И на крају адресу слике (она се појављује у адрес бару твог интернет браузера) закачиш на форум тако што је копираш између тзв. тагова [img][/img], које добијеш када притиснеш дугме за убацивање слика изнад поста који постављаш. Ево је мала слика, гдје видиш које су ти опције на располагању приликом постовања на форуму (за убацивање слике притиснеш дугме испод којег се појави натпис Слика Very Happy ):

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Kakoslike

Надам се да сам помогао и да ћеш ускоро поставити неку своју слику на форум... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
nadja




Godina : 58
Reputation : 0
Datum upisa : 04.06.2009

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyČet 4 Jun 2009 - 14:42

Oooo, prelijepooooooooooooo!Fotografije su prekrasne...ajde , postavite jos koju...E,kad sam vec kod toga , kako se postavljaju fotke ,moze li mi neko objasniti:)))))
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptySub 16 Maj 2009 - 16:08

SnowHunter ::
Slučajno nalećeh na ovaj sajt i forum posvećen Vranešu i moram reći da mi se dopada. Svaka čast autoru (-ima) na lijepoj ideji i entuzijazmu. Nijesam iz Vraneša, ali je kraj vrlo lijep, posebno planinsko zaleđe s desne strane Ljuboviđe. Imam neke slike iz tih krajeva, pa pošto je ovo upravo kutak za njih, evo da ih podijelim sa vama. Za početak biće to nekoliko fotografija Barica, najvišeg vraneškog sela:

Nadam se da vam se dopalo. Imam slika sa još nekih lokacija, kao što su Pisana Jela, Sokolac, Stožer, Drenovac, Vr'ovi, postaviću ih neki drugi put ...
Аутори захваљују и узвраћају: свака ти част за фотографије.
Толико су вјерне оригиналу да за мало нијесам загазио у ове ливаде...
Стичем утисак да се бавиш фотографијом.
Ако ти није тешко, када будеш постављао нове фотографије из Барица, Соколца и Писане Јеле, било би добро да поставиш нову тему са називом нпр: Барице и Соколац...или слично, као што и фотографије из Жубера, Дреновца и околине могу такође у нову тему са одговарајућим називом, нпр. Жуберски пејзажи..., када радиш овако добре слике знам да ћеш смислити и ваљан наслов.
Поздрав.
Nazad na vrh Ići dole
SnowHunter

SnowHunter


Reputation : 0
Datum upisa : 12.05.2009

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyUto 12 Maj 2009 - 23:43

Slučajno nalećeh na ovaj sajt i forum posvećen Vranešu i moram reći da mi se dopada. Svaka čast autoru (-ima) na lijepoj ideji i  entuzijazmu. Nijesam iz Vraneša, ali je kraj vrlo lijep, posebno planinsko zaleđe s desne strane Ljuboviđe. Imam neke slike iz tih krajeva, pa pošto je ovo upravo kutak za njih, evo da ih podijelim sa vama. Za početak biće to nekoliko fotografija Barica, najvišeg vraneškog sela:

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 File340jt8

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 File343bn9

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 File381mg7

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 File365cw7

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 File371wx1

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 File406en5

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 File403rd4

Najljepša crkva u Vranešu, ili barem na najljepšoj lokaciji, Kameno Polje (1420m):

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 File390cb2

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 File392yw1

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 File395ab0

Nadam se da vam se dopalo. Imam slika sa još nekih lokacija, kao što su Pisana Jela, Sokolac, Stožer, Drenovac, Vr'ovi, postaviću ih neki drugi put ...
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyPon 16 Mar 2009 - 13:15

Evo kako se vucu plastovi lol! Slikano "doljni Stozer 2005

https://2img.net/r/ihimizer/img24/529/p8291980.jpg"
Nazad na vrh Ići dole
Kosta

Kosta


Godina : 55
Mjesto rodjenja/boravka : Moskva
Reputation : 30
Datum upisa : 27.12.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyČet 5 Feb 2009 - 22:05

Radisa ::
Evo za pocetak nekoliko fotografija!

Panorama Lekovine fotografisana 27. jula 2008. sa Žubera!
Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Lekovi11

Napustena koliba na Žuberu (brdu iznad Lekovine). affraid
Mislim da nije losa ni za desktop!
Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Napust11

Dali je bolje da ih saljem kao thumbnail, zbog brzeg otvaranja?


Duni vjetre nagnaj Garu
na kolibu moju staru,
ne bi li joj bog pomoga
u kolibu djeda moga
Nazad na vrh Ići dole
Radisa

Radisa


Mjesto rodjenja/boravka : Lekovina/Beograd
Reputation : 10
Datum upisa : 03.08.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyPon 2 Feb 2009 - 3:06

cezarion ::
Prezivjeli koliba zimu!
Koliba prezivlje, ali pomrije dosta ljudi!
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyPon 2 Feb 2009 - 2:55

Prezivjeli koliba zimu!
Nazad na vrh Ići dole
aradenovicmontenegro




Reputation : 0
Datum upisa : 21.01.2009

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyPet 30 Jan 2009 - 6:57

Profo dje si , sta se cini ,kazi ti meni , mozes li ti nama , LJubisi, Vladu ,Peru,Ranku, i ostalimada pomognes . Mozes li nam Mahalu, staviti na sajt? Hocemo kao prvo, da uradimo javnu rasvjetu, do cesme,,,da nastavimo da asfaltiramo put do iste, da pokusamo da nesto otvorimo u skolu, recimo da postavimo, bilijar, sto za stoni tenis, uradimo sanitarni cvor za nas i skolu, uradimo taren ispred,,,da pokusamo da ukljucimo sve bivse djake, u projekat,da povezemo dijasporu, da pokusamo da napravimo kontakt recimo sa nekom ambasadom, recimo da se povezemo sa nekim razvijenim selom u inostranstvu, da otvorimo ziro racun, recimo da pokusamo da se pobratimo sa nekim vani, da postavimo slike od ranije kako je bilo, puta, skole, cesme sada, i da te iste postavimo, da se vidi , kako to sada izgleda ,,,vec imamo donatora , od 1000e, tako da pokusamo da prezentujemo domacoj i drugoj javnosti,,,da cuju i vide ovu nasu ljepotu , ako su u Mostaru ,ili dje ono bi , cini mi se Zitistu ,postaviti spomenik Brusu Liu,Rokiu Balboi,sto mi nebi Pameli,,, lol! onda bi zene navalile na ove momke,,,zamisli neki , klub ,,lovacki dom ,recimo ,,,dje mozemo posedjet , poptt po neku ,,,ka sinoc kod Gojka u kacaru ,,,Pero dobri i posteni je isa pet puta da dopunjava flasu ,,,i tu su se rodile ove recimo ISTORISKE ideje,,,
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptySub 15 Nov 2008 - 17:42

Nekako mi ova koliba cudna.
Cini se da je dobro poklekla, da su brvna satrula i pala i da je samo krov jos
zadrzao nesto zdravoce.
Sigurno je u svom "zivotu" koliba prekrivana, barem jednom, novijim krovom posto ovakav,
drveni krov, propada brze od ostalih djelova.
Mozda nisam u pravu, ali je moguce da krov dodiruje zemlju zato sto je osnova popustila.
Nisam gledao kolibu sa krovom do zemlje, kao ova.
Zasta je ova koliba sluzila, ili sluzi?
Nazad na vrh Ići dole
Radisa

Radisa


Mjesto rodjenja/boravka : Lekovina/Beograd
Reputation : 10
Datum upisa : 03.08.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyNed 9 Nov 2008 - 13:51

cezarion ::
Nema Radise danima.
Mora da je otisao na Zuber da dobro potkoci ovu kolibu, a kad se vrati sa mnom ce da se kladi (u vola), kako ce "njegova" koliba pregurati zimu.

Tu je Radisa, danas veseo i cio za razliku od ovih dana kada sam bio samo veseo. Pa da Vam se zalim bile me savatale zene, a kasnije i drustvo pa evo tek danas u nedjelju dodjoh sebi.

Koliba ce kao sto rekoh u prethodnoj poruci izdrzati jos zima!
Nazad na vrh Ići dole
Radisa

Radisa


Mjesto rodjenja/boravka : Lekovina/Beograd
Reputation : 10
Datum upisa : 03.08.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyNed 9 Nov 2008 - 13:46

cezarion ::
Ova koliba...ili sta li je vec, na ovoj poslednjoj fotografiji, iako sam siguran da je foto autentican nekako me svojim nestvarnim izgledom navodi na pomisao da je u pitanju fotomontaza.
Ili jos bolje - kao da je fatamorgana.
Koliba djeluje kao da je starija i od samog Zubera.
Smio bih se kladiti da nece docekati proljece na nogama.

Koliba je stvarna, bolje reci bajna i nije nikakva montaza. Sto se tice njene starosti to ne bih znao reci, ali jedno je sigurno da ce ona nama poziveti jos godina i da ce mnogo vode proteci Ljubovidjom dok ona ne klone, prije ce mnogi ljudi klonuti, mozda i njeni tvorci ako vec nijesu!
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyPet 7 Nov 2008 - 2:11

Nema Radise danima.
Mora da je otisao na Zuber da dobro potkoci ovu kolibu, a kad se vrati sa mnom ce da se kladi (u vola), kako ce "njegova" koliba pregurati zimu.
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyUto 28 Okt 2008 - 3:10

Ova koliba...ili sta li je vec, na ovoj poslednjoj fotografiji, iako sam siguran da je foto autentican nekako me svojim nestvarnim izgledom navodi na pomisao da je u pitanju fotomontaza.
Ili jos bolje - kao da je fatamorgana.
Koliba djeluje kao da je starija i od samog Zubera.
Smio bih se kladiti da nece docekati proljece na nogama.
Nazad na vrh Ići dole
Radisa

Radisa


Mjesto rodjenja/boravka : Lekovina/Beograd
Reputation : 10
Datum upisa : 03.08.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptySub 25 Okt 2008 - 16:52

(klik za uvecanje)
Planinsko cvijece Zubera (1356m)!
Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Ispasa12

Stari pastir Radomir ispod Zubera sa svojim stadom koje pase planinske cajeve!
Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Stari-10

Zaraslo korito!
Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Korito10


A tu je i mali konjanik!
Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Mali-k10

(Ne)taknuta suma!
Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Tu-je-10

Ovdje se dise punim plucima (fabrika kiseonika)!
Kiseonika koliko volis, ali pluca malo, pogotovu djevojackih!
Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Ravni-10
Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana


Reputation : 0
Datum upisa : 06.08.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Pohvale   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptySre 13 Avg 2008 - 2:37

Da, zanimljive su i fotke a bogami i sve informacije dostupne na sajtu. Ko bi rekao da se iza jednog relativno malog kraja krije tako burna prošlost. bogat kulturni život i (ne)iskorišćeni prirodni resursi Exclamation Lepo je ... i pohvalno što ste se potrudili da sve to sačuvate od zaborava i što ste zajednički objedinili sve podatke na ovaj način. Samim postojanjem sajta već ste se pošteno odužili svom zavičaju Smile i poslužili za primer ostalima Laughing.
Želim vam da budete podjednako uspešni i u njegovoj nadogradnji!!! king
Nazad na vrh Ići dole
Raso




Mjesto rodjenja/boravka : Hamburg
Reputation : 0
Datum upisa : 31.07.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyUto 12 Avg 2008 - 0:22

Svaka cast za fotke..?? Very Happy Very Happy


ali ima li jos??? Shocked Shocked

áko moze jos koja????

hvala vam unapred cheers
Nazad na vrh Ići dole
Radisa

Radisa


Mjesto rodjenja/boravka : Lekovina/Beograd
Reputation : 10
Datum upisa : 03.08.2008

Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 EmptyPet 8 Avg 2008 - 2:25

Evo za pocetak nekoliko fotografija!

Panorama Lekovine fotografisana 27. jula 2008. sa Žubera!
Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Lekovi11

Napustena koliba na Žuberu (brdu iznad Lekovine). affraid
Mislim da nije losa ni za desktop!
Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Napust11

Dali je bolje da ih saljem kao thumbnail, zbog brzeg otvaranja?


Poslednji izmenio Radisa dana Sub 25 Okt 2008 - 18:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljive fotografije!!!   Zanimljive fotografije!!! - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zanimljive fotografije!!!
Nazad na vrh 
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
http://vranes.bigforumpro.com :: Vraneš (Pavino Polje i Tomaševo)-
Skoči na: