http://vranes.bigforumpro.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM VRANEŠA (PAVINO POLJE I TOMAŠEVO)
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Guslarske pjesme

Ići dole 
+6
mirko
grancarevac
mileta
cezarion
SUNSET
ZoranˇSI
10 posters
AutorPoruka
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyPon 6 Feb 2012 - 19:16

Guslarske pjesme 303815_159069537509420_100002191255982_317794_1408331_n
Nazad na vrh Ići dole
Radisa

Radisa


Mjesto rodjenja/boravka : Lekovina/Beograd
Reputation : 10
Datum upisa : 03.08.2008

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyNed 12 Dec 2010 - 23:31

Nazad na vrh Ići dole
Kosta

Kosta


Godina : 55
Mjesto rodjenja/boravka : Moskva
Reputation : 30
Datum upisa : 27.12.2008

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptySub 16 Okt 2010 - 22:36

Nazad na vrh Ići dole
Radisa

Radisa


Mjesto rodjenja/boravka : Lekovina/Beograd
Reputation : 10
Datum upisa : 03.08.2008

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyNed 14 Feb 2010 - 15:21

neco ::
Zeljko Curovic, guslar i dzudisa ili karatista, zet Pekovica. Zna li ko dje je , cime se sada bavi?

Nalazi se u Beogradu. Radio na DIF-u a sada kao trener u jednom fitness klubu. Pored toga organizator je vise guslarskih veceri. Bavi se i knjizevnim radom (izdao dva romana i treci u pripremi) kao i uredjivanjem casopisa Gusle!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyNed 14 Feb 2010 - 12:24

Zeljko Curovic, guslar i dzudisa ili karatista, zet Pekovica. Zna li ko dje je , cime se sada bavi?
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyPet 12 Feb 2010 - 18:40

CETNIK ::
stanija ::
Kosta ::
https://www.youtube.com/watch?v=zqVasFou_nM

Cetnice vidis li sta jedna z... umije? Kad se obracas meni, imaj na umu da se obracas svim zenama. Ovo dijete zasluzilo da je onako ponizis? Sto neko rece (pocetnice) - daj se kultivirat.

Sve pohvale PEKOVICI.

Vidi se da stvarno neznas nista drugo nego da muzes. Nikad u zivotu ja ne bih uvrijedio ovo dijete pogotovo sto je ovo kcerka mojega druga Radovana. Ova simpaticna, divna djevojcica, ili zenska,vjerovatno ako bog da nekad ce postati zena. Ti Stanija neces nikad. Ostaces ZENTURACA dok si ziva, i nemoj da mijesas babe i zabe. Poruka je bila upucena licno tebi a ne ostalim zenama i tako da ja smatram da nijesam nikoga uvrijedio. A to sto si se ti nasla uvrijedjena zabolje me ona stvar ( znas ona sto muzes).

Uhvatila te grudobolja Cedo? Vise mleka, vise mleka.
Nepostujes ti Cedo zene generalno. Ovu lutku nazva zenskom. Bolje je Radovanu da te ne pusta blizu kuce? Pedofilcicu nasrkani.
Nazad na vrh Ići dole
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyČet 11 Feb 2010 - 22:00

stanija ::
Kosta ::
https://www.youtube.com/watch?v=zqVasFou_nM

Cetnice vidis li sta jedna z... umije? Kad se obracas meni, imaj na umu da se obracas svim zenama. Ovo dijete zasluzilo da je onako ponizis? Sto neko rece (pocetnice) - daj se kultivirat.

Sve pohvale PEKOVICI.

Vidi se da stvarno neznas nista drugo nego da muzes. Nikad u zivotu ja ne bih uvrijedio ovo dijete pogotovo sto je ovo kcerka mojega druga Radovana. Ova simpaticna, divna djevojcica, ili zenska osoba,vjerovatno ako bog da nekad ce postati zena. Ti Stanija neces nikad. Ostaces ZENTURACA dok si ziva, i nemoj da mijesas babe i zabe. Poruka je bila upucena licno tebi a ne ostalim zenama i tako da ja smatram da nijesam nikoga uvrijedio. A to sto si se ti nasla uvrijedjena zabolje me ona stvar ( znas ona sto muzes).


Poslednji izmenio CETNIK dana Sub 13 Feb 2010 - 0:10, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyČet 11 Feb 2010 - 21:05

stanija ::
Kosta ::
https://www.youtube.com/watch?v=zqVasFou_nM

Cetnice vidis li sta jedna z... umije? Kad se obracas meni, imaj na umu da se obracas svim zenama. Ovo dijete zasluzilo da je onako ponizis? Sto neko rece (pocetnice) - daj se kultivirat.

Sve pohvale PEKOVICI.
Ovo prvi put vidim da zensko gusla...ja znam da zene guslaju stalno no bez gusala.....
Nazad na vrh Ići dole
stanija

stanija


Godina : 35
Reputation : 17
Datum upisa : 02.02.2010

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyČet 11 Feb 2010 - 19:49

Kosta ::
https://www.youtube.com/watch?v=zqVasFou_nM

Cetnice vidis li sta jedna z... umije? Kad se obracas meni, imaj na umu da se obracas svim zenama. Ovo dijete zasluzilo da je onako ponizis? Sto neko rece (pocetnice) - daj se kultivirat.

Sve pohvale PEKOVICI.
Nazad na vrh Ići dole
Kosta

Kosta


Godina : 55
Mjesto rodjenja/boravka : Moskva
Reputation : 30
Datum upisa : 27.12.2008

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptySre 10 Feb 2010 - 23:50

Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyČet 20 Avg 2009 - 23:09

A pop Milo na motoru kroz Niksice stoji dreka
da ga vid knjaz Danilo nocas bi mu svasta reka.
Nazad na vrh Ići dole
grancarevac

grancarevac


Godina : 55
Mjesto rodjenja/boravka : -- Grancarevo --
Reputation : 0
Datum upisa : 17.08.2009

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: adrese na kojim ima gusala   Guslarske pjesme EmptyUto 18 Avg 2009 - 22:06

на овом линку наћи ће те пуно гусларских пјесама линк
и на овом има понешто линк 2


Poslednji izmenio grancarevac dana Sub 22 Avg 2009 - 23:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyNed 5 Jul 2009 - 14:35

Miljanic,Jeknic,Barac - Izvorne Pjesme


Guslarske pjesme Miljanicjeknicbaracizvo.th

Guslarske pjesme Miljanicjeknicbaracizvo.th


Eto od mene za sada toliko. Dok se ovog malo ne naslusate pa onda nova tura Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyNed 5 Jul 2009 - 7:24

Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyPet 3 Jul 2009 - 7:08

cezarion ::
ZoranˇSI ::
Otvorik ovu temu posto mislim da je odlicna da si izmjenjamo dosta toga materiala. Mozda neko ima koje gusle sto ja ili neko drugi jos nema. Smile
Pozdrav svima nadam se da ce bit dosta toga Laughing

Синовац, имаш ли гусларску пјесму "Вранешка колијевка"?

Ne to nemam ko ima neka postavi rado bi vidio. Evo od mene jos jedan CD: Miljanic & Koprivica - Srpskom Rodu

Miljanic & Koprivica

Guslarske pjesme Miljanickoprivicasrps.th



Poslednji izmenio ZoranˇSI dana Pon 6 Jul 2009 - 16:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyPet 3 Jul 2009 - 3:34

ZoranˇSI ::
Otvorik ovu temu posto mislim da je odlicna da si izmjenjamo dosta toga materiala. Mozda neko ima koje gusle sto ja ili neko drugi jos nema. Smile
Pozdrav svima nadam se da ce bit dosta toga Laughing
Е Зоране, за муштулука си! Отворио си праву тему; надам се да ће бити плодоносна.
Ја нажалост немам снимке пјесама, али оно што имам, то вам дајем. Највећа, по мом мишљењу, архива гусларских мјесама налази се овдје: http://guslarskepesme.com/
Оно, осим наших има и "њихнијех" пјесама, али нека, ваља и то да се зна.

Поздрав!
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyPet 3 Jul 2009 - 1:28

ZoranˇSI ::
Otvorik ovu temu posto mislim da je odlicna da si izmjenjamo dosta toga materiala. Mozda neko ima koje gusle sto ja ili neko drugi jos nema. Smile
Pozdrav svima nadam se da ce bit dosta toga Laughing

Синовац, имаш ли гусларску пјесму "Вранешка колијевка"?
Nazad na vrh Ići dole
SUNSET




Mjesto rodjenja/boravka : Australia
Reputation : 1
Datum upisa : 14.06.2009

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyČet 2 Jul 2009 - 21:35

Svaka cast Zorane jer vecina mladih kad pomenes gusle bjezi kao djavo od krsta. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme EmptyČet 2 Jul 2009 - 15:46

Otvorik ovu temu posto mislim da je odlicna da si izmjenjamo dosta toga materiala. Mozda neko ima koje gusle sto ja ili neko drugi jos nema. Smile

Za pocetak ja postavljam: Bozidar Djukic - tragicna pogibija Branke Djukic (iz dva djela)


http://www.datoteka.si/file/1252/Gusle---Bozidar-Djukic---tragicna-pogibija-Branke-Djukic-1-mp3.html

http://www.datoteka.si/file/1253/Gusle---Bozidar-Djukic---tragicna-pogibija-Branke-Djukic-2--mp3.html

Pozdrav svima nadam se da ce bit dosta toga Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Guslarske pjesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Guslarske pjesme   Guslarske pjesme Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Guslarske pjesme
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
http://vranes.bigforumpro.com :: Vraneš (Pavino Polje i Tomaševo)-
Skoči na: