http://vranes.bigforumpro.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM VRANEŠA (PAVINO POLJE I TOMAŠEVO)
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 NADMETANJE....

Ići dole 
+23
MIGO
đevovanje
momo972
milanca
Slobodan
Darko Vuković
stanija
STOZER
markomadzgalj
Vlado
nabojine
Ponikvice
ZoranˇSI
SUNSET
joksim
jovan
sekule
CETNIK
mileta
Slobo
mirko
cezarion
Kosta
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 32 ... 36  Sledeći
AutorPoruka
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyPon 6 Jul 2009 - 23:55

Ало "СУНСЕТ", што си се ућутао?
Треба да потврдиш ваља ли одговор који је дао "Зоран..", па да он постави ново.
Ако није добар немој да му се стидиш, реци није тако.
Више би изаткали, а ми не намотасмо једно мотовило.
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyNed 5 Jul 2009 - 19:23

ZoranˇSI ::
cezarion ::
ZoranˇSI ::
SUNSET ::
Ja cu nesto lakse za ove starije mladji neznaju nista od ovoga o cemu pricamo. Sta je to MOTOVILO.

To je sprava dje bi se nekad namotala predja od vune. Sada potrvrdite ako sam u pravu Wink
Браво! Ево и млађи знају "свашта".
Ипак, МОТОВИЛО није баш справа већ једно примитивно средство за припрему пређе за ткање...
Немој љутиш, узмимо да нико од нас не зна како то "чудо" изгледа (пређа се мота и на вретену), па нам га опиши...

cezarion evo kad si bas zapeo pa da ti pokazem na sliki malo detaljnije tih nekoliko stvari.





NADMETANJE.... - Page 29 P5010262.th


PS. A za ono gore "motovilo nije sprava nego sredstvo" (Kako bi narod reko nije sija nego vrat) Pozz svima.

СВАКА ТИ ЧАСТ ЗА ОВЕ СЛИКЕ.
МОЛИМ ТЕ, ако љетос долазиш у Стожер, уради још боље фотосе али свих предмета (ПОЈЕДИНАЧНО) који се налазе у овој кући, а ја знам да их има још јер сам прије пар година био ондје.
А сад, ђе ти је то мотовило? Требало би да је овдје али га не видим.
Оно са трупином као постољем?
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyNed 5 Jul 2009 - 18:44

ZoranˇSI ::
A cezarionu jesi li ti zoran ili stevo samo onoliko informativno?
Дјелујеш убијеђено да сам један од њих, па ако ти одговорим са ДА или НЕ остаћеш у невјерици, зато ћу овако: провјери да ли је њихов ђед сахрањен у Стожеру.
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyNed 5 Jul 2009 - 17:31

A cezarionu jesi li ti zoran ili stevo samo onoliko informativno?
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyNed 5 Jul 2009 - 16:52

cezarion ::
ZoranˇSI ::
SUNSET ::
Ja cu nesto lakse za ove starije mladji neznaju nista od ovoga o cemu pricamo. Sta je to MOTOVILO.

To je sprava dje bi se nekad namotala predja od vune. Sada potrvrdite ako sam u pravu Wink
Браво! Ево и млађи знају "свашта".
Ипак, МОТОВИЛО није баш справа већ једно примитивно средство за припрему пређе за ткање...
Немој љутиш, узмимо да нико од нас не зна како то "чудо" изгледа (пређа се мота и на вретену), па нам га опиши...

cezarion evo kad si bas zapeo pa da ti pokazem na sliki malo detaljnije tih nekoliko stvari.

NADMETANJE.... - Page 29 P5010260.th

NADMETANJE.... - Page 29 P5010261.th

NADMETANJE.... - Page 29 P5010262.th

NADMETANJE.... - Page 29 P5010265.th

NADMETANJE.... - Page 29 Rotationofp5010263.th

PS. A za ono gore "motovilo nije sprava nego sredstvo" (Kako bi narod reko nije sija nego vrat) Pozz svima.
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyNed 5 Jul 2009 - 14:50

ZoranˇSI ::
SUNSET ::
Ja cu nesto lakse za ove starije mladji neznaju nista od ovoga o cemu pricamo. Sta je to MOTOVILO.

To je sprava dje bi se nekad namotala predja od vune. Sada potrvrdite ako sam u pravu Wink
Браво! Ево и млађи знају "свашта".
Ипак, МОТОВИЛО није баш справа већ једно примитивно средство за припрему пређе за ткање...
Немој љутиш, узмимо да нико од нас не зна како то "чудо" изгледа (пређа се мота и на вретену), па нам га опиши...
Nazad na vrh Ići dole
ZoranˇSI

ZoranˇSI


Godina : 40
Mjesto rodjenja/boravka : Kranj
Reputation : 0
Datum upisa : 15.03.2009

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyNed 5 Jul 2009 - 13:25

SUNSET ::
Ja cu nesto lakse za ove starije mladji neznaju nista od ovoga o cemu pricamo. Sta je to MOTOVILO.

To je sprava dje bi se nekad namotala predja od vune. Sada potrvrdite ako sam u pravu Wink
Nazad na vrh Ići dole
SUNSET




Mjesto rodjenja/boravka : Australia
Reputation : 1
Datum upisa : 14.06.2009

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyNed 5 Jul 2009 - 8:14

Ja cu nesto lakse za ove starije mladji neznaju nista od ovoga o cemu pricamo. Sta je to MOTOVILO.
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyNed 5 Jul 2009 - 5:26

cezarion ::
На основу твог питања се једино могло гатати на који лучац си мислио.
Право на ново питање има и "СУНСЕТ" јер је његов одговор такође тачан (чак и бољи јер је лучац за чактар функционална ствар, а лучац без колијевке не представља ништа).
'Ајде SUNSET ти си на реду. Ожежи. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptySub 4 Jul 2009 - 13:54

CETNIK ::
Ako ocemo posteno mislio sam na lucac od kolijevke, sto je Mileta u pravu. Ujedno sam htio da napomenem da ne treba zaboravljati kolijevke i sklanjat ih negdje na tavanu kao suvenir nego ih treba ''naseljavati'' tako da kad se postavi neko pitanje koje je vezano za kolijevku odmah svi znaju. Svim forumasima zelim da brzih dana nabave po jednu kolijevku pa makar zbog toga ne imali vremena da posjecaju ovaj najljepsi sajt
На основу твог питања се једино могло гатати на који лучац си мислио.
Право на ново питање има и "СУНСЕТ" јер је његов одговор такође тачан (чак и бољи јер је лучац за чактар функционална ствар, а лучац без колијевке не представља ништа).
Nazad na vrh Ići dole
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptySub 4 Jul 2009 - 0:18

Ako ocemo posteno mislio sam na lucac od kolijevke, sto je Mileta u pravu. Ujedno sam htio da napomenem da ne treba zaboravljati kolijevke i sklanjat ih negdje na tavanu kao suvenir nego ih treba ''naseljavati'' tako da kad se postavi neko pitanje koje je vezano za kolijevku odmah svi znaju. Svim forumasima zelim da brzih dana nabave po jednu kolijevku pa makar zbog toga ne imali vremena da posjecaju ovaj najljepsi sajt
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptySub 4 Jul 2009 - 0:07

SUNSET ::
Mislim da je mislio na lucac za caktar za ovce. U obliku trougla blago zaobljen od drveta i sluzi da se objesi ovnu oko vrata i na njemu je privezan caktar.
Онај лучац на бешици је у облику лука, савијен.
А овај за чактар није. Зашто ли се зове ЛУЧАЦ ако је у облику троугла?
Nazad na vrh Ići dole
SUNSET




Mjesto rodjenja/boravka : Australia
Reputation : 1
Datum upisa : 14.06.2009

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyPet 3 Jul 2009 - 12:51

Mislim da je mislio na lucac za caktar za ovce. U obliku trougla blago zaobljen od drveta i sluzi da se objesi ovnu oko vrata i na njemu je privezan caktar.
Nazad na vrh Ići dole
mileta




Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2009

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyPet 3 Jul 2009 - 4:05

CETNIK ::
...Sta je to lucac [лучац] ?
Чедо, није баш јасно на шта си мислио, имају двије ствари (бар ја знам за двије, а можда их има и више) са именом лучац.

1) Лучац је дивљи лук, трава. Добила је назив по цвјетовима и коријену који личе на лук.
http://www.floralimages.co.uk/palliuampel.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Allium_ampeloprasum

2) Лучац је дио колијевке, онај за који се хвата руком кад се колијевка носи. Налази се изнад дјетиње главе.
http://komadine.free.fr/7-kolevka2.jpg

Јесам ли потрефио?
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyČet 2 Jul 2009 - 0:02

mirko ::
cezarion ::
CETNIK ::
Svidja mi se jedna mala
sto je kose brenovala.

ajde sto ih je brenovala nema veze no sto ih omrci pa posta crnka bog je ubio e znam sta joj bi.

Sta je to lucac [лучац] ?
Људи, па ово је историјски тренутак: "четник" и "секуле" сарађују као стари другови и пјевају исте "борбене" пјесме!?cheers
Додуше, заслугом брадоње, изгледа да је он скроз друкчији од некадашњих "четника".

ЛУЧАЦ - биће да је у питању нека даска, дашчица од лучевине (боровине).
Јесам ли погодио друже "војводо"? (заслужио си ово скромно унапређење).
On ti je onaj Cetnik sto kaze nas narod......odimi dodjimi......kako je jedna baba
govorila........Prdni u saku pa pusti niz vjetar........
Ау, Мирко брате, никако се не слажем.
Војвода је силан момак и политичар високог калибра: видиш да ради на националном помирењу!!!
Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptySre 1 Jul 2009 - 18:21

cezarion ::
CETNIK ::
Svidja mi se jedna mala
sto je kose brenovala.

ajde sto ih je brenovala nema veze no sto ih omrci pa posta crnka bog je ubio e znam sta joj bi.

Sta je to lucac [лучац] ?
Људи, па ово је историјски тренутак: "четник" и "секуле" сарађују као стари другови и пјевају исте "борбене" пјесме!?cheers
Додуше, заслугом брадоње, изгледа да је он скроз друкчији од некадашњих "четника".

ЛУЧАЦ - биће да је у питању нека даска, дашчица од лучевине (боровине).
Јесам ли погодио друже "војводо"? (заслужио си ово скромно унапређење).
On ti je onaj Cetnik sto kaze nas narod......odimi dodjimi......kako je jedna baba
govorila........Prdni u saku pa pusti niz vjetar........
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptySre 1 Jul 2009 - 17:35

CETNIK ::
Svidja mi se jedna mala
sto je kose brenovala.

ajde sto ih je brenovala nema veze no sto ih omrci pa posta crnka bog je ubio e znam sta joj bi.

Sta je to lucac [лучац] ?
Људи, па ово је историјски тренутак: "четник" и "секуле" сарађују као стари другови и пјевају исте "борбене" пјесме!?cheers
Додуше, заслугом брадоње, изгледа да је он скроз друкчији од некадашњих "четника".

ЛУЧАЦ - биће да је у питању нека даска, дашчица од лучевине (боровине).
Јесам ли погодио друже "војводо"? (заслужио си ово скромно унапређење).
Nazad na vrh Ići dole
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptySre 1 Jul 2009 - 11:39

Svidja mi se jedna mala
sto je kose brenovala.

ajde sto ih je brenovala nema veze no sto ih omrci pa posta crnka bog je ubio e znam sta joj bi.

Sta je to lucac [лучац] ?
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptySre 1 Jul 2009 - 0:17

sekule ::
mala mi se brenovala i mrčila!
Ajde prevedi.
Опет ти преко реда!???
Овај пут ти не замјерам, изгледа да те је нешто омамило по тим пећинама. Very Happy
АЛИ, ПИТАЊЕ ПОСТАВЉА "ЧЕТНИК".
Nazad na vrh Ići dole
sekule




Godina : 50
Reputation : 6
Datum upisa : 13.10.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyUto 30 Jun 2009 - 22:46

mala mi se brenovala i mrčila!
Ajde prevedi.
Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyUto 30 Jun 2009 - 19:38

CETNIK ::
mirko ::
Kad je tako evo jedno malo skromno pitanje...
sta je to MATKAF?


Ne znam cija je to rijec ali znam da je to vrsta busilice, odnosno rucna busilica.
Bogoti Mikane pogodih li ovo tvoje skromno pitanje?
Vala jesi iz prve (ko prstom)......Pa djes ti ovih dana... mora da te je kosevina pusta ufatila
e aj sad ti postavi koje pitanje.....ali nesto pametno..
Nazad na vrh Ići dole
CETNIK

CETNIK


Reputation : 9
Datum upisa : 11.03.2009

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyUto 30 Jun 2009 - 19:26

mirko ::
Kad je tako evo jedno malo skromno pitanje...
sta je to MATKAF?


Ne znam cija je to rijec ali znam da je to vrsta busilice, odnosno rucna busilica.
Bogoti Mikane pogodih li ovo tvoje skromno pitanje?
Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyPon 29 Jun 2009 - 18:07

cezarion ::
mirko ::
jovan ::
]Mirko mogu ti reci da je pitanje bilo bas tesko ali ja znam odgovor. Evo mala pomoc ali nek neko drugi odgovori. Ima veze sa cigaretama tj sa lulom ili cigarom. To je alatka,zar ne?
Alatka jes a kakva to cete znati kad odgovorite.....
Иако сам већ рекао да не знам, Јован ме наведе да ипак приупитам:
Да МАТКАФ није она направица што се у њој реже дуван???
Nazalost nije....
Nazad na vrh Ići dole
cezarion

cezarion


Mjesto rodjenja/boravka : Beograd
Reputation : -4
Datum upisa : 11.07.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyPon 29 Jun 2009 - 14:51

mirko ::
jovan ::
]Mirko mogu ti reci da je pitanje bilo bas tesko ali ja znam odgovor. Evo mala pomoc ali nek neko drugi odgovori. Ima veze sa cigaretama tj sa lulom ili cigarom. To je alatka,zar ne?
Alatka jes a kakva to cete znati kad odgovorite.....
Иако сам већ рекао да не знам, Јован ме наведе да ипак приупитам:
Да МАТКАФ није она направица што се у њој реже дуван???
Nazad na vrh Ići dole
mirko

mirko


Godina : 47
Mjesto rodjenja/boravka : moskva
Reputation : 1
Datum upisa : 28.12.2008

NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 EmptyPon 29 Jun 2009 - 7:07

jovan ::
]Mirko mogu ti reci da je pitanje bilo bas tesko ali ja znam odgovor. Evo mala pomoc ali nek neko drugi odgovori. Ima veze sa cigaretama tj sa lulom ili cigarom. To je alatka,zar ne?
Alatka jes a kakva to cete znati kad odgovorite.....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NADMETANJE.... - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: NADMETANJE....   NADMETANJE.... - Page 29 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NADMETANJE....
Nazad na vrh 
Strana 29 od 36Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 32 ... 36  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
http://vranes.bigforumpro.com :: Vraneš (Pavino Polje i Tomaševo)-
Skoči na: